sobota, 17 říjen 2020 09:01

V nedalekém Linci také hrají

Autor:

Po přehledu představení v drážďanské Semperoper přinášíme informace o projektech, které nabízí Landestheater v rakouském Linci, kde už dnes večer a v pondělí od půl osmé hrají Beethovenova Fidelia. V roli Florestana alternují Marco Jentzsch a Matjaž Stopinšek, Leonoru ztvárňuje Erica Eloff, Rocca zpívají Dominik Nekel nebo Michael Wagner. Představení mělo premiéru 19. září a bude se průběžně dávat i nadále.

 

000

 

Divadlo nabízí i muzikál (životopisné drama s hudbou), a to o francouzské šansoniérce Édith Piaf z dílny anglické dramatičky Pam Gems. Nejbližší představení se koná ve středu 21. října od 19:30 hodin, další pak v neděli 25. 10. od 17 hodin.

 

001

 

Lehčí múzu představují i operety Země úsměvů Franze Lehára  či Das Dreimäderlhaus režisérky Angeliky Messner na hudbu Franze Schuberta. Obě operety se hrají například v sobotu 24. října. První od 19:30 ve Velkém sále divadla a druhá v Hudebním divadle BlackBox od osmi večer.

 

002

 

Zajímavým počinem divadla je scénické provedení Schubertova písňového cyklu Zimní cesta, ve kterém účinkují rakouský barytonista Martin Achrainer a italský klavírista a dirigent Tommaso Lepore. Toto představení se bude konat jen jednou, a sice v pondělí 26. října od půl osmé večer. Umělci cyklus vydali na CD a ukázky si lze poslechnout na Achrainerových stránkách.

 

005

 

Taneční inscenace Bilder einer Ausstellung (Obrázky z výstavy) v choreografii Tchajwanky Mei Hong Lin s hudbou Modesta Petroviče Musorgského a hudebním designem Christiana Düchtela alias RANDOMHYPE je k vidění už ve čtvrtek 22. října, opět od 19:30 hodin.

 

006

 

Do konce roku divadlo chystá ještě z oper Belliniho I Capuleti e i Montecchi, z baletů pak Heroes v choreografii Valeria Iurata na hudbu Philippa Feichtingera a Marlene Reischl a konečně okolo Vánoc Popelku s hudbou Sergeje Prokofjeva, opět v choreografii Mei Hong Lin. Z muzikálů dojde ještě na Lieder für eine neue Welt (v originále Songs for the New World) amerického divadelního skladatele, textaře a dramatika Jasona Roberta Browna.

Kompletní program lineckého Zemského divadla si můžete prohlédnout zde.

 

007

 

Foto: Fb a archiv Landestheater Linz, Reinhard Winkler, Herwig Prammer

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.