pátek, 16 říjen 2020 09:03

U sousedů v Semperoper hrají

Autor:

I přes problémy, které v současnosti sužují uměleckou scénu po celém světě, v některých divadlech hrají. Představení jsou sice redukována či upravena poloscénicky, některá dokonce zrušena, ale stále je možné za kulturou vyrazit. V drážďanské Semperoper se rozhodli do konce roku nabízet například baletní gala s názvem We will dance!, které se koná zrovna dnes od sedmi hodin večer. Ve stejné řadě Semper Essenz dojde i k několika poloscénickým či koncertním představením s výběrem nejlepších scén z opery Tosca Giacoma Pucciniho, kde se v hlavních rolích objeví třeba sopranistka Elena Guseva, tenorista Najmiddin Mavlyanov či barytonista Alexey Markov. Jeden z takových večerů se uskuteční zítra, v sobotu 17. října od 19 hodin.

 

4

 

Divadlo bude přizpůsobovat rozsazení diváků a styl provedení všech představení i koncertů aktuální situaci. Z oper pořadatelé naplánovali do konce roku ještě například Pucciniho Madam Butterfly, Mozartova Dona Giovanniho či Kouzelnou flétnu. V té vystoupí například 1. listopadu i naše mezzosopranistka Štěpánka Pučálková, která se svěřuje: „1. 11. se sen o normálním zpívání a hraní konečně opět stane skutečností. Samozřejmě za přísných hygienických podmínek – odstupy na i za jevištěm, nezpíváme k sobě, nepředáváme si rekvizity a v publiku bude pouze 500 diváků.“

 

6

 

Dojde i na Mozartův Únos ze serailu, Rossiniho Lazebníka sevillského, v prosinci je v plánu Verdiho Attila či Humperdinckova Hänsel und Gretel, kde se Štěpánka Pučálková opět objeví. Do konce roku je v plánu i několik koncertů Saské Staatskapelle, například pod taktovkou Christiana Thielemanna či Tona Koopmana, z baletních představení pak ještě Louskáček Petra Iljiče Čajkovského. Silvestrovský koncert slibuje účast sopranistky Hanny-Elisabeth Müller, tenoristů Piotra Beczały a Benjamina Brunse a Staatskapelle Dresden pod taktovkou šéfdirigenta Christiana Thielemanna.

 

7

 

Foto: Fb drážďanské Semperoper

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.