čtvrtek, 08 říjen 2020 12:02

Festival Archaion Kallos: dva koncerty, workshop a výstava

Autor:

Pražský mezinárodní festival pravoslavné hudby Archaion Kallos, který pořádá spolek Philokallia, představuje své nadcházející koncerty, workshop a výstavu. V pondělí 12. října v 19:30 hodin rozezní prostor Galerie na HAMU současná instrumentální hudba inspirovaná pravoslavnou spiritualitou, a to v rámci koncertu Filokalie dneška. Vystoupí tam Sedláčkovo kvarteto, které doplní klavíristka Andrea Mottlová (Vavrušová). Zazní česká premiéra skladby Annunciation Philipa Glasse a světová premiéra skladby Makom, kterou na objednávku festivalu napsal Jan Dřízal. Dojde i na hudbu Arvo Pärta a Ivana Moodyho.

 

1

 

Kampus Hybernská ožije v pátek 16. října v 19:30 hodin netradičním spojením duchovní lidové hudby a volné improvizace. Nespoutaná fantazie a kreativita budou určujícím prvkem vystoupení pražského improvizačního dechového tria Fahrza spolu s kyperským hudebníkem Gerasimosem Papadopoulosem. Koncert proběhne kvůli epidemiologickým opatřením převážně v instrumentální podobě.

 

2

 

Zítra, v pátek 9. října, od 9 do 17 hodin potěší všechny příznivce byzantské hudby workshop s názvem Umění interpretace byzantského chorálu: Performing St. Kassia. Akce se uskuteční v Kampusu Hybernská podle původního plánu, pouze s omezením živého zpěvu, který bude nahrazen audionahrávkami. Workshop povedou lektoři Maria Alexandru, Evanthia Vavoulioti a Marios Christou. Zahraniční lektorky se zúčastní on-line.

 

3

 

„Bez omezení probíhá od 1. 10. do 31. 10. výstava malovaných křížů v Karpatském chrámu sv. archanděla Michaela. Vokální koncerty 7. 10., 8. 10. a 14. 10. bohužel musely být kvůli vládním nařízením v souvislosti s pandemií zrušeny,“ oznamují pořadatelé a vyjadřují svůj optimismus: „Věříme, že i přes nepřízeň doby prožijete s festivalem Archaion Kallos výjimečné chvíle, a těšíme se na setkání s Vámi!“

O festivalu jsme psali zde.

 

Foto: Fb festivalu, Fb Gerasimose Papadopoulose, Fb Sedláčkova kvarteta

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.