čtvrtek, 20 duben 2023 14:13

Pavel Šporcl chystá narozeninový koncert v Lucerně. Zítra vystoupí v Benešově

Autor:

Houslista Pavel Šporcl tento měsíc vstupuje do padesátého roku svého života. Na úterý 25. dubna přichystal speciální narozeninový koncert v pražské Lucerně – program plný hostů, ve kterém v nových aranžích a s doprovodem orchestru zazní průřez jeho dosavadní tvorbou. Oslavenec na koncertě bude i zpívat.

 

2023-04-20-Pavel-Sporcl-vyroci-01

 

Sál zaplní hudba klasická, muzikálová, jazzová, cikánská, semaforská i rocková. Mezi hosty nebudou chybět třeba Vojtěch Dyk, Petr Janda, Felix Slováček, Bára Kodetová, Jana Šrejma Kačírková, Lubomír Brabec, Brian Charette, Šporclova cikánská cimbálová kapela a další hosté, včetně Šporclových dcer Violetty a Sophie. Takřka všechna čísla zaznějí pod vedením a v aranžích Kryštofa Marka a jako doprovodné ansámbly se představí orchestr Praga Camerata, Gipsy Way Ensemble a Feeling Good.

Už zítra 21. dubna vystoupí houslista v rámci Zahajovacího koncertu festivalu Jaro Josefa Suka v Benešově. Filharmonii Hradec Králové povede Kaspar Zehnder. Koncert uvede Vltava z cyklu symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany. Pavel Šporcl se ujme sólových partů ve Fantazii pro housle a orchestr g moll, op. 24 od jmenovce festivalu a v Houslovém koncertu č. 1 C dur Jana Kubelíka.

 

2023-04-20-Pavel-Sporcl-vyroci-02

 

Foto: Facebook Pavla Šporcla

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.