neděle, 20 listopad 2022 16:04

Od opery k muzikálu na začátku prosince v pražské Hybernii

Autor:

V pátek 2. prosince se bude v pražském Divadle Hybernia od 19 hodin konat galakoncert, který nabídne program z opery i lehčích hudebně-dramatických žánrů. S doprovodem orchestru Praga Sinfonietta pod taktovkou Miriam Němcové se ve známých operních, operetních a muzikálových číslech představí čeští a slovenští sólisté, konkrétně sopranistka Tereza Mátlová, mezzosopranistka Ester Pavlů, tenorista Peter Berger, basbarytonista Daniel Hůlka a barytonista Vladimír Chmelo. Slavnostním večerem diváky provede Marián Roden.

 

200

 

Na koncertě za doprovodu orchestru Praga Sinfonietta zaznějí árie a písně z oper, operet a muzikálů jako Carmen, Nápoj lásky, Figarova svatba, La traviata, Don Giovanni, Rusalka, Lazebník sevillský, Lakmé, Turandot, Země úsměvů, Netopýr, Hraběnka Marica, My Fair Lady, Dracula, West Side Story a Bídníci.

Hudební večer je součástí projektu nazvaného Opera lidem, který pořádá Český pěvecký institut, jehož zakladatelem je právě barytonista Vladimír Chmelo. Organizace prosincovým hudebním setkáním s Divadlem Hybernia zahajuje novou spolupráci. Na tuto aktivitu v příštím roce navážou premiéry komorních provedení Dvořákovy Rusalky 24. března a rovněž Bizetovy Carmen na podzim.

„Jedná se zároveň o symbolický návrat zpěváka Daniela Hůlky na prkna tohoto divadla. Během prosince tohoto roku Divadlo Hybernia uvede sérii Českých mší vánočních Jakuba Jana Ryby, v nichž bude Daniel Hůlka zpívat basový part, od března se představí coby Vodník ve Dvořákově Rusalce,“ zvou pořadatelé.

 

201

 

Naše RozhovoryPlus s protagonisty prosincového koncertu Vladimírem Chmelem a Ester Pavlů si můžete připomenut zde a zde.

 

Foto: Český pěvecký institut (Facebook)

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.