sobota, 19 listopad 2022 09:11

Hudeček, Klánská, Pěruška a Iwasaki na Svátcích hudby v Praze

Autor:

Jednatřicátý ročník Svátků hudby v Praze pokračuje. Další koncert se bude konat v Koncertním sále Pražské konzervatoře, a to v úterý 22. listopadu v 19:30 hodin. Tentokrát si Václav Hudeček pozval mladou houslistku Kláru Klánskou a violoncellistu Davida Pěrušku. Smyčcový orchestr Pražské konzervatoře bude řídit Chuhei Iwasaki. Na programu jsou díla Vivaldiho, Mozarta, Dvořáka a Griega.

 

0001

 

V prosinci bude Velký sál Paláce Žofín patřit opět Václavu Hudečkovi, který pozval na vánoční koncert chlapecký sbor St. Florianer Sängerknaben, soubor Barocco sempre giovane, mladé sólisty a další hosty.

Lednový koncert v Koncertním sále Pražské konzervatoře slibuje Hudečkovo setkání s akordeonisty Martinem Šulcem a Andreou Šulcovou, hobojistkou Bohdanou Tesařovou a houslistkou Pavlou Tesařovou. V únoru tamtéž vedle Václava Hudečka vystoupí nejmladší laureáti mezinárodních soutěží a Barokní orchestr Pražské konzervatoře s uměleckým vedoucím Jakubem Kydlíčkem a v březnu se na konzervatoři bude konat večer z tvorby současných mladých českých skladatelů. Poslední, dubnový koncert v Betlémské kapli nabídne houslisty Václava Hudečka a Marka Pavlicu a soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou.

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.