neděle, 13 listopad 2022 11:08

Milan Al-Ashhab a Adam Skoumal u svatých Šimona a Judy

Autor:

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK uvede další koncert z cyklu Komorní hudba, na kterém vystoupí houslista Milan Al-Ashhab a klavírista a skladatel Adam Skoumal. Duo předních českých sólistů zahraje vybraná díla evropských skladatelů z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Koncert se bude konat v úterý 15. listopadu od 19:30 hodin v kostele svatých Šimona a Judy.

 

00001

 

Dvojice předních českých umělců úzce spolupracuje už několik let a vystupovali společně na mnoha koncertech doma i v zahraničí. Pro večer v kostele svatých Šimona a Judy zvolili program od skladatelů napříč Evropou, od Ruska až po Francii.

Komorní hra, zvláště s Milanem, mě baví, doplňujeme se. Bude to už 7 let, co spolu hrajeme,“ říká Adam Skoumal. Pro tento večer zvolili skladby od Debussyho a Prokofjeva, z nových děl pak Bartókovy Rumunské tance, z osvědčených kusů například Waxmanovu Fantazii Carmen v klavírní úpravě samotného Adama Skoumala a také jednu jeho autorskou kompozici s názvem Variace na cikánskou melodii, který zpracovává melodii z filmu Cikáni jdou do nebe.

 

00002

 

Foto: archiv interpretů

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.