sobota, 05 listopad 2022 10:50

Slovenský filharmonický sbor v Berlíně, Slovenská filharmonie a Varga Quartett Wien v Redutě

Autor:

Slovenský filharmonický sbor se sbormistrem Jozefem Chabroněm v pondělí 7. listopadu odcestují do Berlína, kde těleso vystoupí pod taktovkou šéfdirigenta Konzerthausorchester Berlin Christopha Eschenbacha. V místním stánku zazní po tři večery Mahlerova Druhá symfonie „Vzkříšení“, a to ve čtvrtek 10., v pátek 11. a v sobotu 12. listopadu. Sólistkami koncertů budou sopranistka Erin Wall a altistka Mihoko Fujimura.

 

100

 

Slovenská filharmonie se pod taktovkou svého šéfdirigenta Daniela Raiskina představí na dvojici koncertů, ve čtvrtek 10. a v pátek 11. listopadu. Sólistou obou večerů bude španělský klarinetista Pablo Barragán, který se ujme partu v Mozartově Koncertu pro klarinet a orchestr A dur, K 622. Koncerty uvede Larghetto pro orchestr skotského skladatele Jamese MacMillana – původně sborová skladba na žalmové texty z roku 2008, kterou později MacMillan upravil pro symfonický orchestr.

 

101

 

Šéfdirigent Daniel Raiskin pokračuje v uvádzaní diel Dmitrija Šostakoviča, najväčšieho symfonika 20. storočia. Z jeho 15 symfonických opusov zaznie v Slovenskej filharmónii v naštudovaní šéfdirigenta tentokrát Symfónia č. 10 e mol, op. 93,“ doplňují pořadatelé.

Už v úterý 8. listopadu v Malém sále Slovenské filharmonie vystoupí Varga Quartett Wien ve složení Pavol Varga a Katarína Veselská – housle, Peter Zwiebel – viola a Stefanie Huber – violoncello. Hostem souboru bude klavírista Filip Štrauch, který působí na Dánské hudební akademii v Kodani. Zahrají Smyčcový kvartet d moll, op. 76, č. 2 Josepha Haydna, Smyčcový kvartet F dur Maurice Ravela, skladatelův jediný opus této hudební formy, a Klavírní kvintet f moll, op. 14 Césara Francka, jehož klavírní part premiéroval jiný francouzský romantický skladatel – Camille Saint-Saëns.

 

00001

 

00002

 

00003

 

Foto: Ján Lukáš, Marco Borggreve, archiv Pabla Barragána

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.