sobota, 15 říjen 2022 11:16

Mezinárodní komorní sbor a orchestr Frankfurt–Praha v Černošicích

Autor:

V neděli 16. října v 18 hodin zazní v Hale Věry Čáslavské v Černošicích Houslový koncert D dur, op. 35 Petra Iljiče Čajkovského v podání houslistky Pavly Tesařové a dílo Leoše Janáčka Věčné evangelium pro orchestr, sbor a tenorové a sopránové sólo Evangelisty a Anděla v podání Otakara Součka a Miroslavy Časarové. Vystoupení se zúčastní také černošický dětský sbor Mifun. Mezinárodní komorní sbor a orchestr Frankfurt–Praha bude řídit Jan Polívka.

 

801

 

Pavla Tesařová, studentka pražské HAMU, má za sebou řadu vítězství v národních i mezinárodních soutěžích, je první houslistkou Ševčíkova kvarteta, hraje v duu se svou sestrou, hobojistkou Bohdanou Tesařovou a s akordeonistkou Markétou Laštovičkovou, spolupracuje jako sólistka s předními orchestry s rozhlasem i televizí, vystoupila sólově s Josefem Sukem a Václavem Hudečkem.

 

802

 

Miroslava Časarová, také vítězka a laureátka mnoha soutěží, se zdokonaluje u brazilského barytonisty Miguela Cavalcantiho, hostuje v operních domech po celé České republice a koncertuje v různých zemích Evropy. Od roku 2009 je členkou divadla RockOpera Praha a od roku 2018 sólistkou Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Vystupuje s trombonovým kvartetem Trombonetta Praha a triem EMIDA ve složení klavír, klarinet a zpěv.

 

803

 

Otakar Souček je členem operního sboru ve Frankfurtu nad Mohanem, kde zpívá první tenor. Původním povoláním, kterému se věnuje jako freelancer, je architekt. Ztvárnil úspěšně řadu operních rolí, zdokonaluje se účastí na mezinárodních pěveckých kurzech.

Jan Polívka, klavírista, dirigent a skladatel, vyučuje na Hochschule für Musik ve Frankfurtu nad Mohanem, pořádá hudební kurzy. Od mládí organizuje a diriguje koncerty se sborem a orchestrem, zaměřuje se na provádění děl Leoše Janáčka.

 

800

 

Foto: Fb Mezinárodního komorního sboru a orchestru Frankfurt–Praha, Fb Filharmonie Plzeň, z archivu M. Časarové

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.