sobota, 15 říjen 2022 09:14

JAMU slaví 75 let

Autor:

V neděli 16. října se v brněnském Besedním domě uskuteční slavnostní koncert nazvaný JAMU75. K příležitosti výročí pětasedmdesáti let od založení se představí studenti Hudební i Divadelní fakulty. Mezi účinkujícími nebudou chybět studenti, absolventi, pedagogové a další hosté. V 17 hodin zazní pod taktovkou dirigenta Jakuba Kleckera známé skladby Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka nebo Wolfganga Amadea Mozarta v podání Janáčkova akademického orchestru a sboru JAMU.

 

401

 

Hlavním těžištěm programu jsou díla českých a moravských autorů, Te Deum Antonína Dvořáka a Sinfonietta Leoše Janáčka, který k naší akademii neodmyslitelně patří,“ popsal dramaturgii koncertu dirigent Jakub Klecker, vedoucí Katedry dirigování a operní režie.

 

402

 

Součástí programu bude i Mozartův Klavírní koncert č. 12 A dur v podání klavíristy, pedagoga a absolventa JAMU, profesora Jana Jiraského. V roli sólistů se představí také absolventi JAMU, pěvci Tadeáš Hoza a Ivana Pavlů, která v současné době působí na Katedře zpěvu jako odborná asistentka.

 

403

 

V rámci výročního koncertu předá rektor Petr Michálek zlaté medaile významným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj akademie. Oceněni budou například profesoři Jan Gogola, Jan Hančil, Miloslav Jelínek, Ivo Medek, Václav Kunt, Jan Zbavitel, Martin Prchal a docent Jan Kolegar. Zároveň rektor akademie pokřtí novou knihu Marka Hlavici a Kláry Hanákové. Výpravná publikace s názvem …vždy svou hřivnou přispívat… je věnovaná devatenácti držitelům titulu doctor honoris causa Janáčkovy akademie.

 

Foto: Fb JAMU

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.