sobota, 30 červenec 2022 09:36

Händelův Mesiáš desetkrát scénicky na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově v první polovině srpna

Autor:

Českobudějovické Jihočeské divadlo připravilo pro diváky Otáčivého hlediště v Českém Krumlově scénicky zpracované oratorium Georga Friedricha Händela Mesiáš. V termínu od 4. do 14. srpna bude dílo uvedeno celkem desetkrát. Režie se ujal Tomáš Ondřej Pilař, hudebního nastudování David Švec, který se bude na dirigentském stupínku alternovat s Martinem Peschíkem. Představení budou začínat vždy ve 21 hodin.

 

501

 

V hlavních rolích návštěvníci uvidí sólistky a sólisty Karolínu Janů, Markétu Klaudovou Böhmovou, Markétu Cukrovou, Michaelu Zajmi, Petera Malého, Marka Žihlu, Romana Hozu či Jana Šťávu. V dalších rolích vystoupí Daniel Harrington, Tobias Gabriel Tudosie, Marek Pavlíček, Jakub Hliněnský, Jakub Jan Černý, Martin Doucha a herci Filip David, Lukáš Slepička, Přemysl Stibor a Kryštof Vavřina. Balet, Sbor a Orchestr Jihočeského divadla doplní žáci baletní školy.

Letní noc, iluminovaná zámecká zahrada a sto padesát účinkujících v replikách barokních kostýmů – tak popisují atmosféru nového představení pořadatelé a dodávají: „Pokud znáte slavný sbor Hallelujah, vězte, že je jen jedním z mnoha úchvatných čísel, jimiž toto geniální hudební dílo oplývá.

 

500

 

U vchodu do zámecké zahrady je třeba být nejpozději patnáct minut předem. Pět minut před začátkem představení budou vstupy uzavřeny.

 

Foto: Martina Root

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.