pondělí, 30 květen 2022 12:50

Svátky písní Olomouc od pátku do soboty se soutěží Mundi Cantant

Autor:

Od pátku 3. do soboty 4. června se bude konat devětačtyřicátý ročník obnoveného mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky písní Olomouc. Stejně jako v uplynulých letech, i letos se v rámci něho uskuteční renomovaná pěvecká soutěž Mundi Cantant, stejně jako řada nesoutěžních pěveckých vystoupení.

 

114

 

V tradičním čase prvního červnového víkendu se Olomoucí znovu rozezní hlasy zpěváků pěveckých sborů. Do srdce Moravy letos přijede 16 pěveckých sborů z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, aby se zúčastnily festivalu Svátky písní Olomouc,“ uvádějí pořadatelé. Festival nabídne ve dvou dnech dva koncerty, osmnáct soutěžních výkonů a další nesoutěžní vystoupení nejen v historickém centru města.

 

113

 

Svátky písní Olomouc se vracejí po nucené odmlce v tradiční podobě. V pátek v 19 hodin festival odstartuje Zahajovacím koncertem v Sokolovně T. J. Sokol Olomouc-Chválkovice. V sobotu od 9:30 hodin pak budou pěvecké sbory soutěžit v rámci prestižní soutěže Mundi Cantant v sále Reduta Moravské filharmonie Olomouc. Tato soutěž vyvrcholí kláním o absolutního vítěze festivalu večer od 19 hodin. Diváci jsou vřele zváni, jak na oba koncerty, tak i na jednotlivé soutěžní bloky.

 

115

 

V porotě soutěže Mundi Cantant letos zasedne předseda Unie českých pěveckých sborů Roman Michálek, dále pak Libor Sládek, sbormistr koncertního oddělení prestižního chlapeckého sboru Pueri gaudentes, Andrea Brown, britská sbormistryně mnoha pěveckých uskupení a vysokoškolská pedagožka, a v neposlední řadě slovenští zkušení sbormistři a porotci sborových soutěží Miroslava Matisová a Gabriel Rovňák.

Další informace o soutěžních sborech, jejich sbormistrech, porotcích a dalších bodech programu jsou dostupné na webu festivalu.

 

116

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.