pondělí, 01 listopad 2021 12:57

Hudební fórum Hradec Králové začíná ve čtvrtek, nabídne tři koncerty

Autor:

Letošní Hudební fórum Hradec Králové zahájí ve čtvrtek 4. listopadu Janáčkova filharmonie Ostrava. Sólisty budou houslistka Carolin Widmann a klavírista Daniel Wiesner, taktovky se ujme Kaspar Zehnder. Během koncertu, který se bude konat v sále Filharmonie Hradec Králové od 20 hodin, zazní Klavírní koncert – „Gran Toccata“ Dietera Ammanna a Houslový koncert č. 2 Jörga Widmanna.

 

CarolinWidmannPicture14

 

Druhý koncert festivalu zaměřeného na soudobou hudbu je naplánován na čtvrtek 11. listopadu. Vystoupí Martinů Voices a Orchestr BERG s dirigentem a sbormistrem Lukášem Vasilkem. Na úvod zazní skladba Davida Langa the little match girl passion (Pašije děvčátka se sirkami) ve verzi pro komorní sbor a čtyři sólové hlasy a pak publikum vyslechne výběr z cyklu písní pro tři hlasy, komorní orchestr a elektroniku Unremembered (V nepaměti) skladatelky Sarah Kirkland Snider.

 

202

 

Třetí a poslední koncert hradeckého fóra se bude konat v úterý 16. listopadu v režii Filharmonie Hradec Králové, kterou povede Andreas Sebastian Weiser. Koncert pro bicí nástroje Andyho Akihoa přednese Colin Currie. Dále dramaturgie zařadila Hudbu pro ansámbl a orchestr Stevea Reicha a skladbu Sustain (Udržet) Andrewa Normana.

 

203

 

Festival Hudební fórum Hradec Králové pořádá od roku 2005 Filharmonie Hradec Králové ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava. Jejich snahou je vytvářet reprezentativní panorama děl druhé poloviny dvacátého a počátku tohoto století. Uvádí oceněné, již prověřené soudobé skladby zahraničních autorů v českých premiérách. Festival si vydobyl své místo na české hudební scéně a je stále známější i v zahraničí. Jeho koncerty díky své atraktivitě i vysoké interpretační úrovni vysílá Český rozhlas v přímém přenosu, nebo je přebírá Evropská vysílací unie (EBU) do své sítě.

 

Foto: Lennard Ruehle, Fb Colina Currie, Daniel Havel

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.