sobota, 18 září 2021 14:01

Závěrečná část Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram

Autor:

Dvaapadesátý ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram je skoro u konce, ale stále je z čeho vybírat. Pořadatelé zvou na zbývajících šest projektů. Už dnes se publiku představí spolu se smyčcovým triem České filharmonie na koncertě v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku přední český klarinetista Karel Dohnal.

 

500

 

Pátý ročník open air akce Den s Antonínem Dvořákem se bude konat v pátek 24. září. Opět je připraveno několik zajímavých koncertů ve staré Příbrami a více než desítka pořadů pro děti z mateřských i základních škol a gymnázií.

Příbramská Galerie Františka Drtikola bude hostit koncert Zemlinského kvarteta v sobotu 25. září a v pondělí 27. září se program festivalu přesune do sálu Domu Natura, kde posluchače v podání Unique kvartetu potěší řada skladeb v rozmezí od klasiky až po metal.

Čtvrtek 30. září bude patřit koncertu Pražských komorních sólistů, a sice v Zrcadlovém sále zámku Dobříš. Od roku 2013 ansámbl působí pod vedením hornisty a dirigenta Radka Baboráka, koncertním mistrem a uměleckým vedoucím je Jan Mráček, koncertní mistr České filharmonie. Svou pozici ale pro tento koncert přenechá Adamu Novákovi, koncertnímu mistru Vienna Chamber Orchestra.

 

10001

 

Covidová opatření a s nimi související změny způsobily, že slavnostní závěrečný koncert byl původně plánovaný jako koncert zahajovací. V Divadle A. Dvořáka Příbram vystoupí 12. října slovenští pěvci Lenka Máčiková Kusendová a Ondrej Šaling v doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba Kleckera. Součástí koncertu bude obnovená premiéra díla moravského skladatele poloviny 20. století Rudolfa Heidera.

 

Foto: archiv festivalu, Lucie Čermáková

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.