čtvrtek, 05 srpen 2021 08:55

Hortus Magicus v pátek a sobotu v Kroměříži

Autor:

Zítra, v pátek 6. srpna, začíná v Kroměříži dvoudenní multižánrový festival Hortus Magicus. Kromě klasické hudby představí také divadlo, floristické exhibice či edukační programy. Letošní téma vychází z oratoria Carla Ditterse Il Davide, které bude rezonovat po celou dobu festivalu. „V tomto vyprávění o odvaze, víře a smělosti ožívá jeden z nejznámějších biblických příběhů. David, mladý pastýř, který má rád hudbu a poezii, vůbec nevypadá jako zachránce národa. Ale když se téměř třímetrový obr Goliáš rouhá Bohu, mladý David ani chvíli neváhá a ve víře se postaví obrovi tváří v tvář,“ uvádějí pořadatelé.

 

600

 

Festival bude zahájen pátečním koncertem v Kostele svatého Jana Křtitele od 19 hodin, ve kterém se představí vokální soubor Flores Myrtae. Dále nabídne celodenní sobotní program pro děti i dospělé v Podzámecké zahradě, kromě dalších ranní procházky, poutavý storytelling či loutkové divadlo. V rámci hudebních aktivit v sobotu vystoupí například flétnista Jakub Kydlíček, houslistka Blanka Pavlovičová s kytaristou Vladimírem Ondrejčákem či opět soubor Flores Myrtae.

 

601

 

Závěr festivalu bude patřit zmiňovanému scénickému oratoriu Karla Ditterse Il Davide (psali jsme už ZDE), a to v sobotu ve dvou etapách, od 19 a od 21 hodin v Podzámecké zahradě. V koprodukci souborů Volantes Orchestra, Societas Incognitorum, polského Arte dei Suonatori, slovenského Il Cuore Barocco a maďarského Musica Aeterna, které bude řídit Ema Mikešková, jako sólisté vystoupí pěvci Doubravka Součková, Aco Aleksander Bišćević, Helena Hozová, Jiří Miroslav Procházka, Aneta Petrasová, Andrea Miltner, Mateja Železnik, Mila Peršin, Luka Bokšan a Polett Kasza. Dílo v režii Rocca a v choreografii Sanji Nešković Peršin hudebně nastudovala Veronika Manová. Kostýmy vytvořil Borjan Litovski. Kompletní program festivalu najdete zde. Vstupné na všechny akce je zdarma.

 

Foto: Fb Flores Myrtae, Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.