pátek, 11 červen 2021 08:40

ČNSO dnes zahájí hudbou Johna Williamse festival Prague Proms

Autor:

Český národní symfonický orchestr dnes v 19 hodin ve Smetanově síni Obecního domu zahájí další ročník festivalu Prague Proms. Koncert s názvem The Best of John Williams bude řídit žák Leonarda Bernsteina, uznávaný dirigent a skladatel, jehož široký hudební záběr zahrnuje i opery a symfonie, Steven Mercurio. Dramaturgie zařadila Williamsovu hudbu ze slavných filmů jako Hvězdné války, Terminál, Čelisti, Šumař na střeše, Harry Potter a Kámen mudrců, Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy, Narozen 4. července, E. T. – Mimozemšťan, Schindlerův seznam nebo Jurský park. Prague Proms potrvají až do 22. září, kdy se opět ve Smetanově síni Obecního domu uskuteční koncert s hudbou z proslulých bondovek James Bond Night.

 

1

 

Realizační tým Prague Proms informuje, že tentokrát zprostředkuje posluchačům koncerty ve dvou variantách. Pro omezený počet živě, a pokud to nebude možné, tak online. Festival nabídne široké spektrum hudebních žánrů a zajímavých formací. Letos výlučně s domácími umělci. Nebude chybět jazz, filmové melodie ani klasická hudba. Koncerty se budou konat v klubu The Loop Jazz Club Hostivař, Smetanově síni Obecního domu, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře a v Mercedes Foru v Praze.

„Na programu budou filmové hity The Best of John Williams (dnes 19:00), následovat budou jazzové koncerty Focused on Quincy Jones (24. 6. 20:00), Otto Hejnic Trio (26. 6. 20:00), LASH & GREY with strings (27. 6. 20:00), Focused on Latin Jazz (30. 6. 20:00), Dorota Barová Trio (1. 7. 20:00), Tribute to AghaRTA Jazz Centrum (2. 7. 20:00), Marco Čaňo & Cover Paradise (8.7. 20:00) a Focused on Jazz Fusion (15. 9. 20:00). Připraveny jsou klasické koncerty jako Pocta bratrům Seckým (9. 7. 19:00), Prague BRASStet (12. 7. 20:00) nebo slavné Smetanovo trio (16. 9. 20:00). Již tradičně jsou zařazeny oblíbené hollywoodské melodie Hollywood Night (15. 7. 19:00). Na závěr festivalu se představí James Bond Night (22. 9. 19:00),“ shrnují pořadatelé.

 

1

 

„Letošní Proms se snaží oprostit od všudypřítomné nervozity doby a přinášejí nové projekty, ale i ty, které těšily posluchače během uplynulých šestnácti ročníků. Carl Davis a Hollywood Night, Steven Mercurio a nezaměnitelná hudba Johna Williamse, večer Quincyho Jonese a Latin jazzu, čas pro meditaci v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Jazzové a komorní koncerty bude hostit The Loop Jazz Club. S důvěrou a oddaností se těšíme,“ doplňuje pozvánku ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

 

Foto: fb ČSNO, Youtube

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.