úterý, 08 červen 2021 10:26

Klavírní oddělení Pražské konzervatoře informuje

Autor:

Klavírní oddělení Pražské konzervatoře obnovuje svoje aktivity, na které by naše čtenáře rádo upozornilo a také srdečně pozvalo. V sobotu 12. června v 18:30 hodin se uskuteční několikrát odkládaný koncert laureátů Mladého klavíru Pražské konzervatoře 2019, na kterém vystoupí tři mimořádně talentovaní skvělí pianisté. Letos výjimečně až do čtvrtka 10. června je možno se přihlásit k aktivní účasti na Mezinárodních letních klavírních kurzech Pražské konzervatoře, které proběhnou ve dnech 2. až 12. července a budou orámovány zahajovacím a závěrečným koncertem v Koncertním sále školy. Budou také doplněny tradičně dvěma koncerty v inspirativních sálech pražských muzeí Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.

 

500

 

Na všechny koncerty bude volný vstup. K pasivní účasti, určené především klavírním pedagogům, bude možno se přihlásit i po uzávěrce aktivních účastníků po celou dobu konání kurzů, tedy i na jednotlivé dny.

„Z nejbližších akcí srdečně zveme na koncert studentů klavírní třídy Milana Langera 16. června v 19:00 hod. i na samostatný koncert Veroniky Jaklové, čerstvé laureátky dvou mezinárodních soutěží, 23. června v 19:00 hod., na kterém se Veronika představí jako hráčka na nový hammerklavier (kopie nástroje z r. 1815), členka klavírního tria spolu s Kristianem Mráčkem – housle a Johannou Vocetkovou – violoncello i jako sólistka v klavírním koncertu S. Rachmaninova,“ uvádí Pražská konzervatoř s tím, že je dobré sledovat i další koncerty, které škola ve svém krásném Koncertním sále pořádá. Představí se na nich i nové nástroje, které instituce pořídila v nedávné době a které teprve nyní mají první posluchači možnost slyšet naživo.

 

Foto: Youtube

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.