pátek, 04 prosinec 2020 10:57

E-hudební setkání Michala Maška s úvodním slovem Josefa Somra

Autor:

Ředitel a zakladatel festivalu Hudební setkání, klavírista Michal Mašek, se již pět měsíců zabývá mapováním zámků severních Čech. Projekt nese název e-hudební setkání a jde vlastně o online videa, ve kterých kasteláni a kastelánky zámků Jezeří, Duchcov, Horní Jiřetín, Krásný Dvůr, Ploskovice, Lemberk, Stekník a zámku a hradu Frýdlant provádějí návštěvníky u svých počítačů památkami a zároveň každé video obsahuje koncert z místa natáčení. Jednotlivé díly uvádí herec Josef Somr.

 

000

 

„Festival Hudební setkání je od samého začátku spjat s výjimečnými koncertními místy. Některá jsou všeobecně známá, jiná zase opomíjená. Všechna si však zaslouží pozornost a tak vzniká tato koncertní videosérie, aby vám je představila. Prostřednictvím kamery vás chceme vtáhnout do děje, jako byste byli sami na místě přítomni a mohli si vše nerušeně prohlédnout a poslechnout z jiné perspektivy,“ zve ke sledování Michal Mašek. Dodává, že Hudební setkání zprostředkují nejen hudbu, ale i setkání s kastelány a malý historický exkurz, dokonce i do míst, kam se běžně návštěvník nedostane. „Styl práce s kamerou a následná postprodukce dávají záměrně vzniknout jinému zážitku, než je streamovaný koncert. Samotná hudba je však hrána bez střihu, aby nebyla porušena jedinečnost provedení,“ upozorňuje Mašek.

 

004

 

V dosud publikovaných videích účinkují Škampovo kvarteto, houslista Jiří Vodička, varhaník a cembalista Jaroslav Tůma, klavírista Ivan Klánský a také pořadatel Michal Mašek. Na projektu se bude podílet ještě například harfistka Kateřina Englichová či hornista Radek Baborák a další.

„Vážení a milí diváci, přijměte pozvání pana Josefa Somra, jehož hlas jednotlivé díly uvádí, ke sledování koncertních videopozvánek. Užijte si hezké chvíle a nechte se inspirovat k výletům nebo návštěvě koncertů,“ uzavírá společnou pozvánku Michal Mašek.

 

003

 

Foto: Fb Morpheus Art, s.r.o.

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.