čtvrtek, 17 září 2020 08:47

Závěr Klášterních slavností s Pavlem Šporclem, Jaroslavem Svěceným a Janou Bouškovou

Autor:

Festival Klášterní slavnosti je pevnou součástí kulturního života Olomouckého kraje (kde se koná naprostá většina koncertů), ale přesahuje i do krajů Moravskoslezského a Pardubického. Kongresový sál PLL Jeseník bude 20. září od 20 hodin místem sólového recitálu houslisty Pavla Šporcla. Koncert s podtitulem „Pocta Paganinimu“ nabídne skladby Johanna Sebastiana Bacha, Eugèna Ysaÿe, Niccoly Paganiniho, ale i hudbu vystupujícího umělce.

 

1

 

Předposledním koncertem festivalu bude setkání s dalším českým houslistou, Jaroslavem Svěceným. Ten přiveze na festival projekt „Cigánská duše“. Poslední zářijový pátek (25. 9.) od 20 hodin s ním ve velkém sále KKC Rapotín vystoupí slovenský soubor Cigánski diabli. Na programu budou klasické melodie, ale také cikánské písně v úpravách pro toto obsazení.

 

3

 

„Po neočekávané zdravotní indispozici je harfistka Jana Boušková opět fit. Podařilo se zajistit náhradní termín za její zrušený koncert 14. července, náhradní termín koncertu bude 30. září od 19.00 v klášterním kostele v Šumperku. Program zůstává stejný jako na původní termín koncertu, tedy skladby Johanna Sebastiana Bacha, Antonína Dvořáka, Josefa Suka a Bedřicha Smetany,“ zve na koncert festival. Letos na slavnostech vystoupili soubor Bardolino, hobojistka Michaela Hrabánková s Doležalovým kvartetem, Epoque Quartet s kytarovým duem Siempre Nuevo, kytarista Štěpán Rak, klarinetistka Anna Paulová s akordeonistou Jiřím Lukešem či dechový Alinde Quintet.

 

55

 

Foto: Fb festivalu, Vojtěch Vlk 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.