neděle, 13 září 2020 08:55

75. koncertní sezóna Zlínské filharmonie a 18. ročník MHF Harmonia Moraviae začínají

Autor:

Ještě před zahájením 75. koncertní sezóny Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín se odehraje v tamním Kongresovém centru ve středu 16. září od 19 hodin koncert přesunutý z jara letošního roku. Na programu má dvě slavná díla, a sice Dvořákův Violoncellový koncert h moll, kde se sóla ujme Jiří Bárta, a Musorgského Obrázky z výstavy. Řídit bude Leoš Svárovský. 24. září začíná téměř měsíční festival Harmonia Moraviae, který publiku nabídne celkem sedm hudebních zážitků.

 

6

 

Zahajovací koncert festivalu, 24. září od 19 hodin v Kongresovém centru Zlín, slibuje hodnotný umělecký zážitek. Filharmonie se svým šéfdirigentem Tomášem Braunerem a sólistou Josefem Špačkem zahrají v první půlce večera Brahmsův Houslový koncert D dur a koncert uzavře Beethovenova Sedmá symfonie A dur.

 

4

 

První říjnový den orchestr přinese dvořákovsko-erbenovský program. Pod taktovkou Petra Altrichtera zaznějí symfonické básně Vodník, Polednice či Zlatý kolovrat a dva výstupy z kantáty Svatební košile přednese slovenská sopranistka Eva Hornyáková.

O týden později FBM Zlín pod taktovkou Jakuba Kleckera zahraje Beethovenovu předehru Král Štěpán, Čtvrtou symfonii Franze Schuberta a ve Weberově Klarinetovém koncertu se představí Jan Mach.

 

77

 

V neděli 11. října v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů, Zlín – Jižní Svahy dojde k dalšímu festivalovému koncertu. Tentokrát půjde o Missu Brevis klavíristy a hudebního skladatele Zdeňka Krále. Soubor Musica da camera Brno povede Martin Franze a sólových partů se ujmou sopranistka Lenka Cafourková a tenorista Jakub Kubín.

Kongresové centrum Zlín bude v úterý 13. října místem tragického hudebně literárního pořadu Zdeňka Geista o neteři Gustava Mahlera Piš mi, Tvoje Alma. Tu ztvární Zuzana Truplová a o hudební složku se postará Graffovo kvarteto, které hraje ve složení Štěpán Graffe – 1. housle, Lukáš Bednařík – 2. housle, Lukáš Cybulski – viola a Michal Hreňo – violoncello.

 

8

 

O dva dny později nabídne festival setkání s mezzosopranistkou Markétou Cukrovou, která v domovském sále orchestru přednese skladby Wolfganga Amadea Mozarta a Gioacchina Rossiniho, za řízení Tomáše Braunera.

Závěr festivalu bude ve čtvrtek 22. října patřit Smetanovým symfonickým básním Má vlast. Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín bude řídit Tomáš Brauner.

 

3

 

Foto: Fb Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Fb Graffova kvarteta 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.