neděle, 16 srpen 2020 09:02

Festival Hudba na soutoku pozve i zahraniční umělce

Autor:

V českobudějovických kostelích se bude konat v září a říjnu festival staré hudby Hudba na soutoku. Na sedmi koncertech se kromě domácích souborů Cappella Mariana nebo Barocco sempre giovane představí také brazilsko-portugalské duo Camerata galante nebo duo Cantar alla viola.

 

2

 

Hudba na soutoku neboli Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem se ve svých programech zaměřuje na hudbu středověku, renesance a baroka. V Českých Budějovicích se bude letos konat potřetí. Přizváním zahraničních umělců přitom mění svůj formát z národní přehlídky na mezinárodní. Zahájení festivalu bude v neděli 6. září v kostele Panny Marie Růžencové patřit hudbě 17. století v podání souboru Vox Clamans s uměleckým vedoucím Janem Hajičem. V pátek 11. září v kostele Božského Srdce Páně zazní Růžencové sonáty Heinricha Ignaze Franze Bibera a preludia a fugy Johanna Sebastiana Bacha v podání houslistky Lucie Sedlákové-Hůlové a varhaníka Jaroslava Tůmy.

 

3

 

Prvním zahraničím souborem, který se na festivalu představí, bude 19. září brazilsko-portugalské duo Camerata Galante. Na své hudební cestě z Drážďan do Berlína zahrají v prostoru křížové chodby kláštera skladby Johanna Joachima Quantze. Druhým zahraničním souborem je Cantar Alla Viola. V kostele Svaté rodiny přednese 27. září  italské a španělské renesanční písně jordánská sopranistka Nadine Balbeisi za doprovodu španělského hudebníka Fernanda Marína (vihuela de arco).

 

5

 

Říjen bude patřit českým souborům. V sobotu 3. října zazní v kostele Panny Marie Růžencové v podání souboru Concerto Aventino program s názvem Varie Sonate s díly Georga Friedricha Händela, Bernarda Storaceho, André Danicana Philidora, Johanna Sebastiana Bacha. Hudbu vrcholného baroka představí 18. října ansámbl Barocco Sempre Giovane s uměleckým vedoucím Josefem Krečmerem. Celý festival pak uzavře 31. října v kostele Panny Marie Růžencové Cappella Mariana s uměleckým vedoucím Vojtěchem Semerádem s program České nebe. Všechny koncerty začínají vždy od půl osmé. Součástí festivalu je i hudební workshop „Staré nástroje pro mladé mistry“ pod vedením Ladislava Horkého, který se bude konat 26. září od deseti hodin.

 

121

 

1

 

Foto: Fb a archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.