sobota, 08 srpen 2020 08:55

Aktuální léto v Brně – to je festival Špilberk

Autor:

V úterý 11. srpna začíná v Brně Mezinárodní hudební festival Špilberk. Program přehlídky je multižánrový, zahájení bude patřit klasice v podání pořádajícího orchestru Filharmonie Brno. Nádvoří brněnského hradu rozezní Orffova kantáta Carmina Burana se sólisty Terezou Mátlovou, Danielem Matouškem a Romanem Hozou.

 

0

 

Celkem pět koncertů chystá v rámci svého programu tradiční open air festival Špilberk na velkém nádvoří stejnojmenného brněnského hradu. Od 11. do 21. srpna nabídne pět koncertů, vedle klasiky zazní folklor, filmová hudba i rock. V úterý 11. srpna od osmi hodin zahájí festival provedení Orffovy kantáty Carmina Burana. K sopranistce Tereze Mátlové, tenoristovi Danielu Matouškovi a barytonistovi Romanu Hozovi se připojí Český filharmonický sbor Brno. Program pod taktovkou Leoše Svárovského doplní Wellingtonovo vítězství od Ludwiga van Beethovena a Čajkovského Slavnostní předehra 1812.

Během srpna pak vystoupí na Špilberku Vojenský umělecký soubor Ondráš, Moravia Brass Band s Holstovými Planetami a filmovou hudbou, Filharmonie Brno s hudbou Musorgského, Martinů a Hindemitha a Český národní symfonický orchestr s hity legendární skupiny Pražský vývěr v symfonickém aranžmá.

 

5

 

Připraveny jsou také dva kinokoncerty. Jako první promítne festival kanadsko-český dokument režiséra Larryho Weinsteina Beethovenovy vlasy. Snímek oceněný cenou Gemini Awards odhaluje příčinu skladatelovy nemoci a smrti i tajemství jeho tvorby. Letní kino nabídne rovněž Koncert z Paříže 2019 se sólisty Katiou Buniatishvili, Reném Pape, Robertem Alagnou, Jakubem Orlinskim, Gautierem Capuçonem a dalšími. Pod taktovkou Alaina Altinoglu účinkuje Orchestre national de France a sbor francouzského rozhlasu. Produkce letního kina jsou naplánovány na středu 12. a pátek 14. srpna se začátkem od půl deváté.

 

3

 

1

 

2

 

Foto: Fb festivalu, archiv Filharmonie Brno

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.