úterý, 23 červen 2020 10:05

Open air koncert pod věží Mnich zahájí Hudbu z ráje

Autorka:

Program s názvem Rusalka v srdci skal zahájí v sobotu 27. června třetí ročník festivalu Karolíny a Václava Žmolíkových Hudba z ráje. Pod věží Mnich v Prachovských skalách oživí letní večer vystoupení rezidenční sopranistky Karolíny Žmolíkové a kytaristy Lubomíra Brabce. Až do konce září plánuje festival osm komorních setkání na různorodých místech. Vystoupí mimo jiné harfistka Kateřina Englichová, houslistka Marie Hasoňová nebo herec Igor Bareš.

 

2

 

Zahajovací koncert festivalu začíná v sobotu 27. června v osm hodin. Hlavními protagonisty budou sopranistka Karolína Žmolíková a kytarista Lubomír Brabec. V případě špatného počasí nabízí koncert i suchou variantu v turistické chatě Prachov. Ve folklórním duchu se ponese 6. července na Šolcově statku v Sobotce koncert sopranistky Karolíny Žmolíkové, klavíristky Ludmily Juránkové, tenoristy Martina Vydry a houslistky Marie Hasoňové. Na stejné místo chystá festival moderovaný večer o chalupách a starých tradicích. Hostem Václava Žmolíka bude 19. července doyenka české etnografie Jana Hrabětová. Španělsko-francouzský program se 11. července představí v kostele svatého Jiljí v Mladějově, 18. července pak festival chystá koncert při svíčkách do stejnojmenného kostela v Markvarticích. Vedle Karolíny Žmolíkové vystoupí cembalistka Michaela Káčerková a hobojista Jan Thuri. Vrcholem letošního ročníku bude 28. srpna galakoncert v kostele svatého Jana Křtitele v Újezdu pod troskami. Ke Karolíně Žmolíkové se přidá herec Igor Bareš, člen souboru Vinohradského divadla v Praze, a harfistka Kateřina Englichová. Zářijovým ohlédnutím za létem bude poslední plánovaný program festivalu v Rovensku pod Troskami 25. září. Koncert proběhne v rámci Svatováclavské pouti.

 

111

 

112

 

4

 

Foto: Fb festivalu, Fb L. Brabce, archiv KlasikyPlus

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.