pátek, 13 březen 2020 08:07

Moravská filharmonie Olomouc připravuje online přenos koncertu

Autorka:

AKTUALIZACE:
Management Moravské filharmonie Olomouc ruší všechny abonentní i mimořádné koncerty do konce dubna 2020, včetně zmíněného přenosu.

Po streamu jako náhradě za klasický koncert sáhla také Moravská filharmonie Olomouc. Nejbližší program řady P – Patriot, který se měl konat ve čtvrtek 19. Března, ale je pro veřejnost zrušen, odehraje orchestr prostřednictvím online přenosu. K vidění bude na webu a YouTube kanálu olomoucké filharmonie. Díla Mozarta, Beethovena a Wagenseila bude řídit Jakub Klecker.

 

111

 

„Podařilo se nám najít a zorganizovat alternativu pro naše abonenty a fanoušky a nejbližší abonentní koncert odehrajeme. Operativně jsme sestavili profesionální tým zvukařů i kameramanů, kteří s námi pravidelně spolupracují na jiných projektech, a koncert Sólo pro Ladu a Viktorii z řady Patriot bude k vidění a poslechu v plánovaném termínu 19. března v 19 hodin živě formou online přenosu přes náš web a YouTube kanál,“ uvedl Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc. Na programu zazní pod taktovkou šéfdirigenta Jakuba Kleckera Mozartova Serenáda č. 13 G dur KV 525 Malá noční hudba a Beethovenova Symfonie č. 5 c moll op. 67 Osudová. V sólových koncertech pro harfu a klavír Georga Christopha Wagenseila a Wolfganga Amadea Mozarta se představí harfistka Lada Karasková, posluchačka Konzervatoře Evangelické akademie, a klavíristka Viktorie Zapletalová ze ZUŠ Iši Krejčího Olomouc.

 

222

 

Všechny koncerty do konce března filharmonie ruší, vstupné vrací v plné výši. O zrušení, popř. alternativním provedení dalších koncertů v měsíci dubnu bude Moravská filharmonie Olomouc včas informovat. Pro festival Dvořákova Olomouc zatím žádná omezení nepřipravuje.

 

Foto: Moravská filharmonie Olomouc

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.