neděle, 26 leden 2020 20:24

Jižní spojka 2020 - Jihočeské divadlo v Praze

Autorka:

To nejlepší ze své produkce představí Jihočeské divadlo v rámci druhého ročníku přehlídky Jižní spojka 2020. Koná se od 1. do 16. února v pražských divadlech a v jejím rámci se představí všechny čtyři českobudějovické soubory. Součástí přehlídky budou i další projekty jubilejní 100. sezóny divadla, například prezentace knihy Po stopách Jihočeského divadla, mapující jeho historii.

 

dl15767590566

 

Soubor Malého divadla vybral na přehlídku dvě inscenace. První přehlídku otevře. V sobotu 1. února nabídne ho divadlo Disk Návod k přežití zombie apokalypsy - maso na divadle. Druhým titulem pak bude GAME  - divadlo, které musíte zažít, který zahraje soubor o týden později v prostoru NOD. Činohra se bude prezentovat představením Pod sněhem - taková normální rodinná oslava v neděli 2. února v NODu a v divadle Disk pak uvede v pondělí 10. února politickou satiru Zadržitelný vzestup Artura Uie. Operní soubor zamíří do Stavovského divadla, kde v úterý 11. února zahraje v rámci festivalu Opera 2020 La traviatu Giuseppe Verdiho. Přehlídku ukončí v neděli 16. února vystoupení baletu v divadle Ponec uvedením taneční show s Jiřím Lábusem v roli režiséra s názvem Inscenační porada.

Foto: JČD

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.