neděle, 01 květen 2022 09:35

Květen Filharmonie Hradec Králové

Autor:

V první májový den Filharmonie Hradec Králové hostuje v Brně s dirigentem Tomášem Braunerem. V následujícím týdnu se objeví v úterý se zpěvačkou Dashou ve Skutči a v pátek s programem Beatles Night v České Třebové. Poté se konečně vrátí na své domácí pódium, a to ve čtvrtek 12. května. Pod taktovkou Kaspara Zehndera tam od 19:30 hodin zazní Haydnovo oratorium Roční doby. Vokálními sólisty budou Simona Šaturová, Eric Stoklossa a Roman Hoza. Český filharmonický sbor Brno připraví Michael Dvořák.

 

002

 

Středa 18. května bude patřit projektu nazvanému Symphonitz – Ska!!! Půjde o fúzi kapely Sto zvířat s FHK pod vedením dirigenta a aranžéra Vlastimila Bičíka. Den na to přijede do Hradce Králové jako host Moravské divadlo Olomouc, které pod vedením Miloslava Oswalda, v režii Andrey Hlinkové, nabídne publiku Mozartovu operu Così fan tutte.

Vesmírná odysea – to je název posledního květnového projektu FHK, který se bude konat ve čtvrtek 26. 5. Pořadatelé pozvali Josefa Špačka, aby přednesl Beethovenův slavný Houslový koncert D dur. Dále zazní Straussova symfonická báseň Tak pravil Zarathustra. Filharmonii Hradec Králové bude řídit Andreas Sebastian Weiser.

 

Foto: Fb filharmonie

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.