středa, 29 prosinec 2021 09:00

Police Symphony Orchestra s Novoročním koncertem v Hradci

Autor:

Orchestr Police Symphony Orchestra, složený z mladých nadšených muzikantů, zahájí svou dvanáctou sezónu slavnostním Novoročním koncertem v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis. Velký sál bude patřit více než stovce účinkujících, hudebníci z Police nad Metují a okolí totiž budou po dvou letech opět spolupracovat s Kühnovým smíšeným sborem. Další koncerty těleso plánuje na druhou polovinu ledna v pražských Jatkách78. Královéhradecký koncert bude v historii orchestru prvním ryze novoročním vystoupením – bude se konat v sobotu 1. ledna v 17 hodin, a to pod vedením Joela Hány.

 

97

 

„Po dlouhé době Nový rok připadá na sobotu, což je ideální den i pro náš koncertní režim, a tak jsme si řekli, že rok 2022 zahájíme ve velkém, i se sborem, a hned na Nový rok! A když už můžeme hrát v plném sále a pro diváky, i když stále s opatřeními, chceme si to užít naplno a naživo,“ uvádí zakladatelka orchestru Petra Soukupová s tím, že se k tělesu připojí i zpěváci Jan Sklenář, Vendula Příhodová, Karolína Soukupová a Karel Telecký.

Police Symphony Orchestra na úvod roku 2022 vystoupí ještě 22. a 23. ledna na pražských Jatkách78, což je prostor pro mezinárodní kulturní formy typu nový cirkus, tanec, nonverbální, alternativní a loutkové divadlo a další. Už při premiérovém koncertu v roce 2019 zde zaznamenalo těleso velký ohlas. Díky velkému zájmu o další koncert v Praze byl k plánovanému sobotnímu termínu 22. ledna od 19:30 hodin přidán ještě jeden – o den později od 17 hodin.

 

99

 

PSO informuje, že jeho letošní sezóna bude mít hned tři vrcholy – koncert na Velkém finále Smetanovy Litomyšle, dvoutýdenní pouliční turné po evropských metropolích a podzimní dvoudenní benefice na broumovském letišti. Mimo to ale těleso vystoupí na řadě dalších míst; detaily jsou k nalezení na webu hudebního uskupení.

 

Foto: Michal Bareš, Vojtěch Kába

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.