pondělí, 11 říjen 2021 13:06

Laureátky Broumovské klávesy ve středu v Sukově síni Rudolfina

Autor:

Slavnostní koncert laureátů mezinárodní soutěže Broumovská klávesa představí ve středu 13. října od 19:30 hodin v Sukově síni pražského Rudolfina vítězky první a třetí kategorie. V podání Viktorie Kozánkové, Nory Lubbadové a Anny Marie Urzędowské z Polska zaznějí skladby Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho nebo Sergeje Rachmaninova.

 

257857

 

Viktorie Kozánková a Nora Lubbadová na program vybraly například Dvanáct variací „Ah vous dirais-je, Maman“ Wolfganga Amadea Mozarta, díla Johanna Sebastiana Bacha a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, nokturna Fryderyka Chopina nebo Preludium g moll, op. 23, č. 5 Sergeje Rachmaninova. Polskou hudbu přijede představit také vítězka třetí kategorie Anna Maria Urzędowska, která mimo jiné provede Nocturno Des dur, op. 27, č. 2 a Brilantní valčík, op. 18 Fryderyka Chopina.

Pořadatelé uvádějí, že koncert laureátů je završením jedenáctého ročníku soutěže. Ta se konala prezenčně od 14. do 16. května a přivítala čtyřiatřicet mladých pianistů z České republiky, Slovenska a Polska. Koncert v Rudolfinu je jednou z atraktivních cen pro vítěze. „Minulý rok byl Slavnostní koncert laureátů Broumovské klávesy jednou z posledních povolených akcí před definitivním podzimním lockdownem a velmi dobře si pamatuji na koncert plný přející a přátelské atmosféry,“ říká organizátorka soutěže Tereza Kramplová a doplňuje, že především mladí interpreti stojící na začátku své kariéry čelí v současnosti mnoha výzvám. Doufá, že koncertování bude pro všechny mimořádnou inspirací a motivací pro další práci a stane se opět samozřejmou součástí našich životů.

 

257858

 

„Po nedávném skvělém představení laureátů Concertina Praga na festivalu Dvořákova Praha tak přichází další možnost slyšet v Praze největší mladé naděje, o jejichž vývoj se snažíme na Broumovské klávese pečovat,“ zve na koncert umělecký ředitel soutěže, klavírista Ivo Kahánek.

 

Foto: Fb soutěže

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.