středa, 15 září 2021 07:59

Závěrečný týden na MHF Český Krumlov

Autor:

Leticia Moreno,  Adam Plachetka, Jan Čmejla, Vivaldiho Čtvero ročních a Dvořákova Novosvětská uzavřou jubilejní 30. ročník MHF Český Krumlov. Dramaturgie festivalu tak připomene četná výročí letošního roku. Závěrečná čtveřice koncertů je na programu od 15. do 18. září.

 

500

 

Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání Nového Pražského Collegia rozhlasových symfoniků připomene dnes večer výročí 280 let od úmrtí barokního hudebního skladatele, houslového virtuosa a italského kněze Antonia Vivaldiho. O den později čeká debut na festivalu mladého klavíristu Jana Čmejlu. Barytonista Adam Plachetka představí Mozartovy nejslavnější operní předehry, árie, duety a tercety v pátek 17. září. Připomene tak 265 let od jeho narození a 230 let od jeho úmrtí. Pěveckými partnery mu budou sopranistka Tereza Štěpánková a tenorista Daniel Matoušek. A závěrečný koncert v sobotu 18. září připomene letošní výročí 180 let, kdy se narodil Antonín Dvořák. Jeho houslový koncert a-moll zahraje španělská houslistka Leticia Moreno. V druhé polovině pak zazní Symfonie č. 9, e-moll z Nového světa, kterou uvede Severočeská filharmonie Teplice pod vedením dirigenta Petra Vronského.

Všechny zbývající koncerty se už budou konat ve vnitřních prostorách od půl osmé večer, první dva v Maškarním sále a zbylé dva v Zámecké jízdárně.

 

Foto: Bocabellapro Continguts Audiovisuals

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.