úterý, 14 září 2021 08:31

Victoria Ensemble zítra zahajuje cyklus Hlasy tří světů

Autor:

Vokálně-instrumentální soubor Victoria Ensemble založil nový koncertní cyklus a festival klasické hudby s názvem Hlasy tří světů na pomezí tří krajů. První ročník koncertní sezóny bude zahájen zítra, ve středu 15. září od 18 hodin v kostele Narození Panny Marie v Želivském klášteře projektem Barokní Evropou. Komorní hudbu druhé poloviny sedmnáctého a první poloviny osmnáctého století představí publiku sopranistka Viktorie Dugranpere a tenorista Ondřej Holub. V programu zaznějí světské skladby Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, Francesca Corradiniho, Georga Friedricha Händela, Henryho Purcella či Giacoma Carissimiho, opěvující především lásku, přírodu a hudbu. Koncerty se budou konat ve Středočeském kraji v okolí Vlašimi, v západním cípu kraje Vysočina a v severní části kraje Jihočeského. Letos se posluchači mohou těšit ještě na dva další barokní koncerty v podání zakládajícího souboru a v květnu příštího roku dojde na festival vokální hudby, který představí celou řadu výjimečných umělců a hudbu všech stylových období.

 

202

 

„Důvodem k založení nové koncertní řady a festivalu byl můj odchod z Prahy na Podblanicko. Když jsem si uvědomila, že se nacházím na rozhraní tří krajů, kde celoročně chybí kvalitní klasická hudba, rozhodla jsem se přesunout také působení svého souboru a založit Hlasy tří světů. Letos na jaře jsme s naší manažerkou Kristýnou Šorsákovou začaly velice intenzivně pracovat, a s pomocí neuvěřitelně ochotných, štědrých a hudbymilovných obyvatel tu již nyní máme první ročník koncertního cyklu a festivalu!“ říká zakladatelka a umělecká vedoucí souboru Victoria Ensemble Viktorie Dugranpere a doplňuje, že hlavní roli hraje lidský hlas, který považuje za nejkrásnější nástroj. „Chceme s publikem sdílet jeho umění, krásu a sílu v hudbě napříč celými dějinami, v programech s doprovodem hudebních nástrojů i a capella a v představeních, jejichž součástí zdaleka nebude jen zpěv. Sezónu započínáme velmi krásným programem, jenž představí velké barokní autory tak, jak je možná mnozí neznají – ve světských komorních áriích a duetech,“ uzavírá svou pozvánku.

Barokní Evropou je zahajovací koncert sezóny Hlasy tří světů 2021/22. Vedle jmenovaných vokálních sólistů vystoupí pět instrumentalistů na dobové nástroje a jejich repliky. Dalším koncertem sezóny budou 17. prosince Staročeské Vánoce na zámku Růžkovy Lhotice.

 

Foto: Fb souboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.