neděle, 29 srpen 2021 08:03

Dům tanečního umění Praha bude slavnostně otevřen ve středu

Autor:

V areálu bývalého Branického pivovaru bude ve středu 1. září slavnostně otevřen nový Dům tanečního umění Praha. Památkově chráněná budova z konce 19. století, která byla velmi citlivě revitalizována a pro tyto účely rekonstruována, od září nabídne kvalitní zázemí pro taneční vzdělávání i kontinuální činnost profesionálních nezávislých souborů. Nový areál má přispět k rozvoji a zvýšení prestiže tanečního žánru a tanečního divadla v České republice.

 

1

 

Budova, jejíž rekonstrukce začala letos v březnu a trvá prakticky až do současnosti, má přijatelné prostorové dispozice. V Domě tanečního umění Praha budou od nového školního roku – sezóny 2021/22 sídlit Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium, dále umělecké soubory Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha a také agentury a nadace Mezinárodní centrum tance, Nadace Tanec a divadlo, nově zřízený Nadační fond a Institut Pavla Šmoka a v neposlední řadě také Terpsichore – přípravka konzervatoře a komunitní aktivity pro občany a jejich děti.

 

2

 

„Na slavnostním otevření 1. září proběhne prohlídka areálu, v jednom z nově rekonstruovaných tanečních sálů vystoupí Pražský komorní balet, Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a bude pokřtěna nová publikace s názvem (Studio) Balet Praha. Nová vlna československé choreografie,“ zvou na akci pořadatelé a doplňují, že autorkou knihy, kterou vydává Nadační fond a Institut Pavla Šmoka, je Lucie Kocourková. Slavnostního křtu nové publikace se ujme herečka a dabérka Nela Boudová.

 

3

 

„Mnoho let jsme intenzivně a marně hledali vhodné prostory ve veřejné infrastruktuře a nakonec jsme se obrátili na soukromou sféru – konkrétně majitele Pivovaru Braník a. s. Narychlo provedená rekonstrukce byla náročná – specifické požadavky mají památkáři, hygienici, hasiči, stavební úřad a také taneční instituce mají zvláštní provozní podmínky,“ říká Antonín Schneider, manažer konzervatoře – gymnázia Taneční centrum Praha. „Dům tanečního umění nabídne výjimečnou koncentraci uměleckého, vzdělávacího a odborného potenciálu – bude konečně důstojným prostředím pro naši práci… a jistě to brzy poznáte na jevištích tanečního divadla,“ dodává.

 

Foto: Taneční centrum Praha

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.