pondělí, 23 srpen 2021 08:40

Pokračování čtvrtého ročníku Festivalu Jakuba Jana Ryby od úterý

Autor:

Pořadatelé zvou na pokračování čtvrtého ročníku Festivalu Jakuba Jana Ryby. Od úterý 24. srpna do středy 22. září se v Rybově kraji uskuteční celkem šest koncertů a poslední dva zářijové čtvrtky budou patřit interaktivním seminářům. V rámci letošního ročníku Rybova festivalu vystoupí nejen renomovaní umělci a soubory jako Barbara Maria Willi, Apollon Quartet, Roman Janál, Tomáš Šelc, Jaroslav Pelikán nebo Bennewitz Quartet, ale i umělci mladí, například sopranistky Markéta Klaudová Böhmová a Tereza Zimková, mezzosopranistky Jarmila Balážová, Bella Adamova a Marie Svobodová, tenorista Ondřej Holub, klavírista Vojtěch Červenka, Doležal Quartet, basista Jiří Miroslav Procházka nebo dirigent a varhaník František Macek. Všechny koncerty budou začínat v 19 hodin. Více informací na www.rybuvfestival.cz.

 

112

 

Kulturní a komunitní centrum v Přešticích bude v úterý hostit smyčcové Bennewitzovo kvarteto, které přednese hudbu Rybovu, Mozartovu a Mendelssohnovu. Doležalovo kvarteto s flétnistou Jaroslavem Pelikánem vystoupí v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem, a sice v pátek 3. září. Opět zaznějí skladby Jakuba Jana Ryby, dále Josefa Myslivečka a Wolfganga Amadea Mozarta. V neděli 5. září zahraje na zámku Březnice Apollon Quartet. Kromě Rybovy hudby soubor do programu zařadil i skladby Mozarta, Haydna a současného skladatele Eduarda Douši.

Barokní areál Skalka v Mníšku pod Brdy bude v úterý 7. září místem koncertu basbarytonisty Tomáše Šelce. Přednese skladby jmenovce festivalu, Ludwiga van Beethovena a Franze Schuberta. Na kladívkový klavír ho doprovodí Barbara Maria Willi.

 

113

 

Ve farním kostele Povýšení svatého Kříže v Rožmitále pod Třemšínem se ve středu od 18 hodin uskuteční Mše svatá obětovaná za Jakuba Jana Rybu a poté zde od 19 hodin vystoupí s duchovním koncertem pěvečtí sólisté: sopranistky Markéta Klaudová Böhmová a Tereza Zimková, mezzosopranistky Jarmila Balážová, Marie Svobodová a Bella Adamova, tenorista Ondřej Holub a basista Jiří Miroslav Procházka. Orchestr L'Armonia Ensemble povede a na varhany bude hrát František Macek.

Závěrečný koncert festivalu bude patřit barytonistovi Romanu Janálovi s klavíristou Vojtěchem Červenkou. Ti spolu přednesou skladby Jana Jakuba Ryby, Wolfganga Amadea Mozarta, Franze Schuberta, Johannesa Brahmse, Bedřicha Smetany a současného skladatele Luboše Sluky. Poslední koncert se uskuteční v Koncertním sále Antonína Dvořáka v plzeňském Domě hudby ve středu 22. září.

 

1144

 

Foto: archiv a fb  festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.