pátek, 16 červenec 2021 08:58

Hudební festival Znojmo pokračuje

Autor:

Sedmnáctý ročník Hudebního festivalu Znojmo přichází s dalšími projekty. Ještě dnes vystoupí Cimbálová muzika Antonína Stehlíka a Cimbálová muzika Veltlínek. V následujících dnech se představí akordeonista Alexander Hrustevich s Martinou Preissovou, Svatotomášský sbor Praha nebo Societas Incognitorum. Zkraje příštího týdne to pak bude Anna Prohaska s La Folia Barockorchester a Adam Plachetka se Zdeňkem Klaudou.

 

105

 

Dnes na nádvoří Louckého kláštera od 19 hodin vystoupí Cimbálová muzika Antonína Stehlíka a mladá Cimbálová muzika Veltlínek. Nádvoří Jihomoravského muzea bude zítra od 18 hodin místem akordeonového koncertu Alexandera Hrusteviche, který přednese úpravu Vivaldiho Čtvera ročních dob. Spolu s ním vystoupí herečka Martina Preissová, která bude jednotlivé skladby prokládat Vivaldiho sonety. Od 21 hodin pak bude ve znojemské kapli svatého Václava k vidění Svatotomášský sbor Praha a jeho program duchovní hudby z dob válečných a jiných útrap, kdy hudba byla často posledním útočištěm těžce zkoušených lidí.

 

100

 

Na neděli 18. července jsou připraveny programy dva. Prvním z nich bude od 13. hodiny koncert spojený s gastronomickým zážitkem v prostorách zámku v Písečném nad Dyjí. Kostel svatého Jana Křtitele ve Znojmě bude poté místem programu složeného z hudebních skvostů ukrytých ve znojemských archivech, a to v podání souboru Societas Incognitorum. Koncert začne v 19 hodin.

 

101

 

V Althanském paláci se v pondělí 19. července v 19 hodin uskuteční koncert rakouské sopranistky Anny Prohasky. Tu doprovodí La Folia Barockorchester. Tématem bude Hudba v dobách moru. O den později ve stejnou dobu bude patřit Státní zámek Vranov nad Dyjí zhudebněným textům a libretům básníka Pietra Metastasia. Účinkovat budou basbarytonista Adam Plachetka a klavírista a dirigent Zdeněk Klauda.

 

106

 

Foto: Emilija Temirkulovaite, Michal Krystýnek, Marco Borggreve, Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.