úterý, 23 únor 2021 11:07

Letošní Pardubické hudební jaro bude netradiční

Autor:

Epidemiologická situace je vážná a není jisté, jak dlouho bude trvat. Přesto však pořadatelé mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro řadu koncertů uskuteční – byť částečně, v jiné podobě a v jiných termínech, než bylo plánováno. Z původně zamýšlených projektů se v březnu uskuteční tři koncerty formou streamu, a to na www.pardubickehudebnijaro.cz a na sociálních sítích festivalu. O dalších koncertech a jejich formě budeme informovat podle vývoje koronavirové situace. Pardubické hudební jaro má maximální zájem nabídnout postupně všechny plánované koncerty.

 

503

 

V neděli 7. března v 19 hodin zazní prolog festivalu, a sice koncert k pernštejnskému výročí s názvem „Fortuna Volubilis“ (Štěstěna vrtkavá) na zámku v Pardubicích. Účinkovat budou sopranistka a harfistka Hana Blažíková a Ensemble More Maiorum s uměleckým vedoucím Jakubem Kydlíčkem. Na programu bude hudba z doby Viléma z Pernštejna.

 

500

 

„Další neděli 14. března v 19 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích oslavíme s houslistou Janem Mráčkem, dirigentem Janem Talichem a Komorní filharmonií Pardubice 180. výročí narození Antonína Dvořáka,“ uvádí umělecký ředitel festivalu Josef Krečmer a doplňuje svou březnovou nabídku online koncertů s tím, že ve středu 31. března v 19 hodin se představí v Hudebním sále radnice v Pardubicích Lobkowicz trio hrající ve složení Lukáš Klánský – klavír, Jan Mráček – housle, Ivan Vokáč – violoncello. Zaznějí díla Josefa Suka, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.

 

501

 

„Pevně věříme, že ostatní koncerty a představení, které najdete na www.pardubickehudebnijaro.cz a na sociálních sítích, proběhnou již naživo v náhradních termínech, o kterých vás budeme včas informovat,“ uzavírá prozatímní nabídku koncertů Josef Krečmer.

Původní nabídku koncertů jsme našim čtenářům přinesli v listopadovém výhledu.

 

Foto: Pixabay, hanablazikova.com, Fb Lobkowicz tria

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.