sobota, 22 srpen 2020 08:47

Litoměřické svátky hudby ve zmenšeném formátu

Autor:

Dva koncerty nabídne letošní 8. ročník Litoměřických svátků hudby. Pořadatelé tak reagují na současnou situaci, které přizpůsobili i program. Původně plánované Mozartovo Requiem nahradili v sobotu 29. srpna radostnějším večerem v podobě operního gala. Účinkovat budou Barbora Řeřichová Perná, Václava Krejčí Housková, Martin Šrejma, Jan Šťáva a Plzeňská filharmonie, kterou povede Tomáš Brauner. V neděli pak naváží v převážně barokním programu Václav Hudeček, Pavel Svoboda a Barocco sempre giovane.

 

1

 

Festival Litoměřické svátky hudby zahájí v sobotu 29. srpna od sedmi hodin v kostele Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích houslista Václav Hudeček provedením Koncertu pro housle a orchestru E dur Johanna Sebastiana Bacha. Další program pak bude čistě operním výběrem z děl Wolfganga Amadea Mozarta, Camille Saint-Saënse, Vincenza Belliniho, Giuseppe Verdiho, Jacquese Offenbacha, Giacoma Pucciniho, Georgese Bizeta a Gioachina Rossiniho. Sopranistku Barboru Řeřichovou Pernou, mezzosopranistku Václavu Krejčí Houskovou, tenoristu Martina Šrejmu a basistu Jana Šťávu doprovodí Plzeňská filharmonie pod vedením Tomáše Braunera. Průvodního slova se ujme Jiří Vejvoda. Optimisticky laděný operní program nahradí původně plánované Mozartovo Requiem.

 

8

 

Druhým koncertem festivalu bude nedělní převážně barokní program v podání houslisty Václava Hudečka, varhaníka Pavla Svobody a souboru Barocco sempre giovane s uměleckým vedoucím Josefem Krečmerem. Koncert zahájí Bachova Toccata d moll BWV 565, dále zazní Sinfonia Spirituosa D dur pro smyčce a basso continuo TWV 44:1 Georga Philippa Telemanna, Koncert G dur pro housle, smyčce a continuo Jana Jiřího Bendy, Pachelbelova Partita Was Gott tut, das ist wohlgetan, Mozartovy chrámové sonáty pro varhany a smyčce, část z Concerta h moll podle Antonia Vivaldiho, LV 133 Johanna Gottfrieda Walthera a díla Antonia Vivaldiho. Koncert začíná v neděli 30. srpna v kostele sv. Václava v Lovosicích v sedm hodin.

 

4

 

Foto: Archiv a Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.