sobota, 22 únor 2020 08:45

Pražský sólový debut mezzosopranistky Štěpánky Pučálkové

Autorka:

Koncert Štěpánky Pučálkové v rámci série Hvězdy komorní hudby s podtitulem Láska k hudbě  byl zrušen. V úterý 25. února ve Smetanově síni Obecního domu měli vystoupit sólistka Semperovy opery v Drážďanech Štěpánka Pučálková a německý barytonista Christoph Pohl. Dvojrole dirigenta a klavíristy se měl ujmout rezidenční umělec série Lukáš Klánský a doprovodit Pražští komorní sólisté s koncertním mistrem Janem Mráčkem.

 

1

 

Berlínská rodačka a absolventka Universität Mozarteum v Salcburku, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková, je aktuálně v angažmá v Semperově opeře v Drážďanech. Je pravidelným hostem Státní opery Praha, Slovenského národního divadla v Bratislavě, v Landestheater Bregenz a Volksoper Wien, kde měla v lednu úspěšnou premiéru v roli Carmen. V loňském roce byla nominovaná na cenu Thálie za roli Charlotte v opeře Werther v Národním divadle. V nejbližší době chystá v Drážďanech vystoupení v březnové obnovené premiéře opery Les Huguenots (Hugenoti) v roli pážete Urbaina, v dubnu debutuje jako Rosina v Lazebníku sevillském Gioacchina Rossiniho, v červnu debutuje v nové opeře Thorstena Rasche Die andere Frau jako Hagar a jako Maddalena v opeře Rigoletto Giuseppe Verdiho. Sezonu uzavře červencovým debutem v roli Olgy v opeře Evžen Oněgin s Rolando Villazonem v roli Lenského. Na koncertních pódiích se Štěpánka Pučálková představí v dubnu v Beethovenově Mši C dur se Staatskapelle Dresden a ve stejném měsíci v Brucknerově Te deum s orchestrem Mozarteum a dirigentem Karl-Heinz Steffensem.

 

3

 

Foto: Ilona Sochorová, archiv Štěpánky Pučálkové

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.