pátek, 26 březen 2021 07:46

SOČR nově ve vaší televizi

Autor:

Symfonický orchestr Českého rozhlasu zpřístupnil své koncerty přes červené tlačítko HbbTV. Díky této novince se posluchači dostanou na orchestrální koncerty SOČRu – do Rudolfina nebo do Anežského kláštera – z pohodlí svého domova. Paleta koncertů je široká, nabízí skladby Antonína Dvořáka, Richarda Strausse, Alberta Roussela, ale i soudobou hudbu. Záznamy koncertů SOČRu jsou nově k dispozici v rámci DVB-T2 v multiplexu 21, na satelitu Astra 3B s výjimkou regionálních stanic ČRo, v kabelové síti Vodafone a u dalších operátorů, kteří klientům zpřístupnili aplikace na bázi virtuálního červeného tlačítka. Televizor, případně set-top box, musí podporovat technologii HbbTV a zároveň je třeba připojení k internetu. Menu je pak možné na televizi vyvolat na stanicích Českého rozhlasu.

 

101

 

„Jednoduše řečeno, pokud se na dálkovém ovladači zmáčkne tlačítko LIST nebo EPG a na obrazovce se objeví seznam stanic, bude jich kolem stovky. A mezi nimi jsou i stanice Českého Rozhlasu,“ uvádí veřejnoprávní instituce a doplňuje: „Při výběru stanice např. D-dur, nebo ČRo Vltava, kdy váš televizor je chytrý a je připojen na internet, objeví se obrázek červeného tlačítka. Jeho stiskem na dálkovém ovladači získáte dvě možnosti: jednak je to archiv stanice, kde jsou k poslechu hlavně vybrané pořady, a nebo právě videoarchiv Rozhlasových symfoniků.“

V současné době je v aplikaci přibližně padesát koncertů, a to v rámci katalogu, který připomíná už existující YouTube kanál hudebního tělesa. Novinku umisťuje rozhlas pod červené tlačítko na všechny své stanice s výjimkou Rádia Junior. „Koncerty Symfonického orchestru ČRo tak budou příjemným zpestřením nejen pro posluchače D-duru nebo Vltavy, ale i dalších okruhů veřejnoprávního média. Český rozhlas již nabízí přes HbbTV možnost poslechu pořadů z archivu nebo živé vysílání doplněné vizuálem,“ zvou ke sledování a poslechu autoři projektu.

 

102

 

Foto: Khalil Baalbaki, Pixabay

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.