čtvrtek, 26 listopad 2020 15:22

Jihočeské Thálie nakonec předány online

Autor:

Jihočeské Thálie v oboru opera a balet za rok 2019 už jsou u svých majitelů, s ohledem na současnou situaci bez slavnostního večera. První odložené předání se mělo uskutečnit na podzim, v rámci zrušených premiér inscenací Polská krev. Oficiální vyhlášení letošních vítězů opery a baletu proto proběhlo online. Oceněnými jsou Lucie Kašpárková, Josef Moravec, Rosa Marie Pace a Zdeněk Mládek.

 

12

 

Výherce Jihočeských Thálií včera ocenili umělečtí šéfové souborů Tomáš Ondřej Pilař a Lukáš Slavický na webu i sociálních sítích Jihočeského divadla. V krátkém videu osobně pogratulovali oceněným a vyhlásili také nejoblíbenější diváckou inscenaci. Podle odborné poroty podal nejlepší mužský operní výkon Josef Moravec v titulní roli v inscenaci Dalibor, kterou divadlo uvedlo v rámci divadelního areálu Bouda. Opeře Dalibor patří i cena za nejlepší ženský jevištní výkon v operních představeních, za roli Milady ji získala Lucie Kašpárková. Nejoblíbenější operní inscenací se stala rodinná podívaná Kominíček od Benjamina Brittena a v baletu to byla Šípková Růženka. Dva její hlavní protagonisté navíc obdrželi cenu za nejlepší jevištní výkony v oboru balet, Rosa Marie Pace za roli Růženky a Zdeněk Mládek za roli Carabosse.

Cena Jihočeské Thálie pro oceněné zároveň znamená šek v hodnotě 15 000 Kč, který výhercům věnuje Nadační fond Jihočeského divadla.

 

14

 

13

 

15

 

Foto: Fb Jihočeského divadla

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.