středa, 19 květen 2021 08:15

Skladatel John Adams obdrží cenu Glashütte Original Music Festival Award 2021

Autor:

John Adams získá za svůj celoživotní přínos cenu Glashütte Original Music Festival Award. Slavnostní předání se uskuteční v neděli 30. května ve 20 hodin v rámci živého koncertního přenosu z New Yorku, který ve spolupráci s americkou stranou pořádá Drážďanský hudební festival (Dresdner Musikfestspiele). Newyorský orchestr The Knights vystoupí pod taktovkou Erica Jacobsena a jako sólisté se představí houslový virtuóz Gil Shaham a klavírista Timo Andres. Přímý přenos bude k vidění na YouTube stránce festivalu.

 

101

 

„John Adams svou hudbou inspiroval generace skladatelů, hudebníků a posluchačů. Jsme rádi, že můžeme letošním cenou obdarovat jednoho z největších skladatelů naší doby, který má také mnoho fanoušků v Německu,“ říká ředitel Drážďanského hudebního festivalu Jan Vogler.

Americký skladatel a dirigent John Adams je jedním z nejhranějších žijících skladatelů. Jeho díla jsou slyšet po celém světě a často odrážejí významné politické události, včetně opery Nixon in China nebo jeho díla na památku 11. září 2001 On the Transmigration of Souls oceněného Pulitzerovou cenou. Minimalismus se v Adamsových dílech setkává s nápaditými orchestracemi a jazzovými prvky a upozorňuje hudebně i intelektuálně na význam klasické hudby v naší době.

 

102

 

Glashütte Original Music Festival Award bude letos předána už poosmnácté. Mezi předešlé vítěze cen patří například Hélène Grimaud, Hilary Hahn, Mariza Reis Nunes, Andris Nelsons, Steven Isserlis, Joyce DiDonato, Joshua Bell či Barbara Hannigan. O Drážďanském hudebním festivalu jsme psali zde.

 

Foto: Deborah O'Grady, Youtube

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.