středa, 20 leden 2021 11:07

FOK pomohl sbírkou Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze

Autor:

Na jaře minulého roku uspořádal Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK dobročinnou sbírku ve prospěch Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Členové a zaměstnanci orchestru tak pomohli zakoupit dva monitory vitálních funkcí pro zdejší oddělení ARO. Podařilo se vybrat celou potřebnou částku a monitory už pomáhají v každodenním chodu nemocničního oddělení. O funkci přístrojů i práci zdravotníků vzniklo krátké dokumentární video.

 

104

 

Kompaktní pacientský monitor pro zobrazení a měření základních vitálních funkcí pacienta je nyní akutní potřebou a bude se plně využívat i po odeznění současné koronavirové pandemie. Cena přístrojů byla dvě stě čtyřicet tisíc korun.

„Hudebníci se zpravidla vyjadřují svými uměleckými prostředky. To v těchto dnech není možné. O to více si vážím spontánních lidských postojů členů orchestru Pražských symfoniků a vzkazu, který tak můžeme vyslat lékařům a zdravotníkům v první linii,“ uvedl ředitel FOK Daniel Sobotka.

 

105

 

Ke sbírce a k samotnému předání vybrané částky vzniklo krátké video v režii Movie Factory a člena orchestru, trombonisty Kurta Neubauera. V něm zdravotníci a zdravotnice objasňují potřebnost a fungování monitorů vitálních funkcí a jak důležité je pro nemocnici vlastnit nejnovější modely přístrojů, které využívá. „Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK děkuje všem, kteří se do sbírky zapojili a pomohli tak podle svých možností přispět k zlepšení současné situace,“ uvádí pražská hudební instituce.

 

Foto: Fb Nemocnice Milosrdných sester, Jan Kuča

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.