čtvrtek, 09 březen 2023 13:56

SOUTĚŽ O DVĚ DVOJICE VSTUPENEK:
Svátky hudby „Z českých luhů a hájů“

Autor:

Václav Hudeček chystá další pokračování svého tradičního cyklu Svátky hudby v Praze. Koná se v koncertním sále Pražské konzervatoře v úterý 21. března. Zazní převážně skladby současných českých autorů. Vedle Václava Hudečka vystoupí Štěpán Rak, Adam Skoumal a mladí muzikanti, houslisté Eliška Kukalová a Jan Cerman, violoncellista Petr Nouzovský, klavírista Lukáš Klánský nebo kytarista Jan Matěj Rak.

Soutěžní otázka: Kdo režíroval seriál O ztracené lásce, ze kterého na koncertě zazní hlavní motivy?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: HUDEČEK a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme ve ČTVRTEK 16. BŘEZNA 2023

 

2023-03-09-Svatky-hudby-bezen-01

 

Komorní cyklus Václava Hudečka a jeho hostů nazvaný Svátky hudby v Praze nabídne další zastavení. Titul „Z českých luhů a hájů“ zavání poněkud smetanovsky, avšak do jisté míry mylně. Zakladatele naší národní hudby nechá Václav Hudeček spát, ke spolupráci však přizval současné reprezentanty klasické české kompozice, kteří se představí nejen jako autoři, ale mnohdy i jako interpreti svých děl. Zzazní díla Romana Haase, Jiřího Kabáta, Ondřeje Kukala, Adama Skoumala nebo Štěpána Raka. Večer slibuje tematicky pestrá díla reflektující lidové písně, chorál, barokní hudbu či filmovou melodii O ztracené lásce na hudební motivy ze stejnojmenného televizního seriálu. Autorkou předlohy je symbolicky Eva Hudečková. Vedle Štěpána Raka či Adama Skoumala se v současných českých skladbách představí houslisté Eliška Kukalová a Jan Cerman, violoncellista Petr Nouzovský, klavírista Lukáš Klánský nebo kytarista Jan Matěj Rak. A jako obvykle zahraje i Václav Hudeček, který se symbolicky ujme interpretace právě skladby O ztracené lásce.

 

Foto: Facebook cyklu Svátky hudby v Praze

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.