úterý, 16 říjen 2018 07:29

VÝHERCI vstupenek na zahájení Svátků hudby V. Hudečka

Autor:

Václav Hudeček jako hostitel a s ním mladí sólisté: Tereza Štěpánková, Lucie Vagenknechtová, Boris Prýgl, Lukáš Bařák, Vilém Vlček, Plzeňská filharmonie a István Dénes. Takový bude 23. října začátek sedmadvacátého ročníku Svátků hudby. Tři z vás právě získávají dvojice posledních vstupenek na zahajovací koncert a ten nejrychlejší za správnou odpověď také plakát podepsaný Václavem Hudečkem.

Ptali jsme se, od kterého roku festival s velice kladnými ohlasy diváků rozvíjí spolupráci s Pražskou konzervatoří?

Správná odpověď je od roku 2013.

Úplně první správnou odpověď poslala Jarmila Šebková, která získává 2 lístky a plakát.
Další dvojice vstupenek získávají: Miroslava Šimková a Hana Machová.

GRATULUJEME!

 

unnamed

 

Slavnostní koncert k poctě české hudby a ke stému výročí vzniku Československé republiky zahájí v úterý 23. října pražský koncertní cyklus, který rád objevuje a představuje hlavně mladé talenty a který je zaštítěn jménem houslisty Václava Hudečka. Již několik let otevírá tuto sérii, rozvrženou až do jara, symfonický koncert ve Dvořákově síni Rudolfina. Nejinak tomu bude i letos. Plzeňská filharmonie, kterou bude řídit István Dénes, doprovodí v programu složeném z děl Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany šestici sólistů, mezi nimiž budou vedle houslové ikony Václava Hudečka, hostitele cyklu, také naděje operního světa v čele s Borisem Prýglem. Spolu s ním vystoupí další pěvci, kteří se rovněž zdatně etablují v operním světě - sopranistky Tereza Štěpánková Lucie Vagenknechtová a barytonista Lukáš Bařák. Vedle operního programu nabídne slavnostní koncert také instrumentální část, ve které se představí i další mladý talent - violoncellista Vilém Vlček.

„Naše koncertní sezóna se připravovala s ohledem na sté výročí republiky, a tak i výběr repertoáru je postavený především na české hudbě. Reprezentují ji naši vynikající mladí interpreti, operní zpěváci a komorní soubory - a přinášejí publiku jedinečné umělecké zážitky. Mnozí posluchači velmi emotivně vnímají, jaký poklad má naše země v nadaných dětech, s hrdostí naslouchají hudbě, která po staletí byla naší největší doménou,“ uvedl k dramaturgii cyklu Václav Hudeček.

V jednotlivých koncertech se představí například klarinetista Jiří Hlaváč, pěvci Aleš Briscein a Michaela Katráková, violoncellista Petr Nouzovský nebo další ze zástupců skvělých mladých houslistů Jan Mráček. A jako populární perličku na závěr si pro jarní koncert na Žofíně Václav Hudeček vybral filmovou hudbu, kterou bude interpretovat společně s Plzeňskými filharmoniky Janem Kučerou. Chybět samozřejmě nebude ani řada mladých talentů.

 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.