úterý, 16 červenec 2019 19:51

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Semifinálový koncert Operalia

Autor:

Vyhlašujeme soutěž o DVOJICI VSTUPENEK na semifinále mezinárodní soutěže Operalia, která se letos poprvé v historii koná v Praze.
Mezinárodní operní soutěž Operalia založil Plácido Domingo. Letos v létě se poprvé v historii uskuteční v České republice, a to od 21. do 26. července. Hostiteli se stane Národní divadlo v Praze a spolek Domingo-Mozart-Prague. Výherce soutěže získá 2 lístky na semifinále, které se uskuteční v úterý 23. července od 16 hodin.

Soutěžní otázka: Kolikátý ročník soutěže se letos koná?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: OPERALIA  a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v neděli 21. července.

 

1Y3A1979

 

Operalia vyhledává nové generace mladých talentovaných zpěváků napříč světem; mezi vítěze, kterým se podařilo uspět v operním světě, patří například Rolando Villazón, Joseph Calleja nebo Sonya Yoncheva. 40 soutěžících letošního ročníku se utká během dvou čtvrtfinálových kol a jednoho semifinále; deset finalistů pak předvede své výkony na koncertě 26. července, který doprovodí orchestr Národního divadla pod taktovkou Plácida Dominga.

 

1Y3A1737

 

Ve světové pěvecké soutěži Operalia figuruje letos v červenci mezi čtyřmi desítkami účastnic a účastníků jediné české jméno – Zdislava Bočková. Mladá sopranistka se od podzimní sezóny stane členkou Operního studia v Opéra de Lyon ve Francii. Na evropskou operní scénu vstoupila v roce 2017, když získala dvouleté angažmá v Itálii. Obsadila tehdy druhé místo v soutěži ve Spoletu a ztvárnila pak v roce 2018 roli Olgy v Lehárově operetě Veselá vdova v Gran Teatro La Fenice v Benátkách; objevila se rovněž v rolích Frasquity v Bizetově Carmen a Doriny v Sarrově opeře L’impresario delle Canarie. Předtím o sobě už dávala vědět zejména na různých interpretačních soutěžích.  V právě končící sezóně debutovala v Národním divadle Brno jako Princezna v dětské opeře Kocour v botách od Jiřího Temla; vystoupila v koncertním cyklus Jeunesses musicales s Janáčkovou filharmonií Ostrava jako Bystrouška a poté se představila v roli Clorindy v Rossiniho Popelce na Festivalu Due Mondi ve Spoletu, kde rovněž zazářila jako Violetta z Verdiho La Traviaty. Sedmadvacátý ročník prestižní soutěže, založené, zaštítěné a organizované Plácidem Domingem, se koná od 21. do 26. července v Praze v Národním divadle. Představí se čtyřicet mladých talentů z dvaceti různých zemí, vybraných z tisíců uchazečů z celého světa. Operalia vyhledává nové generace operních zpěváků od roku 1993. První ročník se uskutečnil v Paříži, dalšími městy byli například Mexico City, Madrid, Bordeaux, Tokio, Hamburg, Quebec, Budapešť, Milán, Moskva, Peking, Verona, Los Angeles, Londýn nebo Guadalajara a loni Lisabon. V Praze je Domingova soutěž poprvé. 

Vítězi loňského ročníku soutěže Operalia, který proběhl v Lisabonu, se stali kanadsko-italská mezzosopranistka Emily D´Angelo a běloruský tenorista Pavel Petrov. Zúčastnil se i náš tenorista Petr Nekoranec, který ale nakonec skončil v semifinále, což byl i tak v dané konkurenci nejlepších mladých pěvců z celého světa velký úspěch. Rozhovor s ním si můžete připomenout zde. O rok předtím uspěl v Operalii i český barytonista Boris Prýgl. Získal Cenu Birgitt Nilsson. I s ním si můžete připomenout rozhovor.

 

1Y3A1854

 

Foto: Radovan Šubín

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.