úterý, 04 červen 2019 09:24

SOUTĚŽ O DVOJICI VSTUPENEK:
Zítřejší festivalový koncert v Kutné Hoře

Autor:

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2019 právě vstupuje do své poloviny a nabídne ještě pět koncertů – vyhlašujeme SOUTĚŽ O DVOJICI VSTUPENEK na ZÍTŘEJŠÍ:

Koná se ve středu 5. června od půl osmé večer v prostoru GASK - Jezuitská kolej. Vystoupí na něm houslistka Corinne Chapelle a klavírista Konstantin Lifschitz. Nabídnou hudbu Bacha a Janáčka - Sonáty pro housle a klavír a druhou řadu cyklu klavírních skladeb Po zarostlém chodníčku.

Soutěžní otázka: Vyjmenujte alespoň 2 klavíristy, kteří pravidelně v Kutné Hoře vystupují.

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: KH a nezapomeňte napsat i váš telefon a adresu.

Výherce vylosujeme už ZÍTRA DOPOLEDNE, 5. června 2019.

 

GHJD

 

12. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora letos nabízí celkem 10 koncertů, a to od 1. do 9. června. Umělecký ředitel, violoncellista Jiří Bárta na něj vybírá a zve přední české i zahraniční interprety.

Dnes večer je na programu koncert s podtitulem OKNA. Michaela Káčerková na něm přednese Prolog z cyklu Labyrint světa a ráj srdce Petra Ebena a pak spolu s trumpetistou Markem Zvolánkem ještě Ebennova Okna podle Marca Chagalla pro trubku a varhany. Dál zazní Kvintet pro klavír, dvoje housle, violu a violoncello g moll Dmitrije Šostakoviče, který zahrají Konstantin Lifschitz – klavír, Roman Patočka, Matouš Pěruška – housle, Karel Untermüller – viola, Kristina Vocetková – violoncello. K těm se v závěru přidá ještě Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl a studentský sbor Gaudeamus, které vede  sbormistr Zdeněk Licek, a nabídnou skladbu The Fruit of Silence na text Matky Terezy pro smíšený sbor, klavír, dvoje housle, violu a violoncello od Peterise Vaskse.

 

Ji-Brta-Luk-Vondrek2900x600

 

Od čtvrtka do soboty se pak zazní ještě hudba Dvořáka, Piazzolly, Mozarta, Schumanna, Nováka, Suka, Smetany nebo Beethovena. Přijede mimo jiné i klavírista Lukáš Vondráček. Celý festival pak zakončí nedělní odpolední POSTLUDIUM, na kterém Roman Patočka s Jiřím Bártou zahrají Bacha a Ravela.

 

Luk-Vondrek-900x600

 

Foto: Archiv MHF KH

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.