sobota, 18 červen 2022 14:35

Anna Paulová v programu PKF a na Dvořákově Praze

Autor:

V programu nazvaném Beethoven.Suková.Zemlinsky vystoupí s hráči PKF – Prague Philharmonia opět klarinetistka Anna Paulová. Spolu s ní budou hrát koncertní mistr violoncell Lukáš Pospíšil, hobojista Jan Souček, fagotista Ondřej Šindelář a klavírista Marek Kozák. Zazní Trio pro klarinet, violoncello a klavír a moll J. Brahmse, Klavírní skladby Otilie Sukové, Trio pro dva hoboje a anglický roh C dur Ludwiga van Beethovena v úpravě pro hoboj, klarinet a fagot Johna P. Newhilla a Zemlinského Trio pro klarinet, violoncello a klavír d moll. Koncert se koná v pondělí 20. června od půl osmé v Barokním refektáři Profesního domu MFF UK.

 

001

 

Anna Paulová se v letošním roce stala finalistkou Showcase - přehlídky mladých talentů v oblasti klasické hudby, kterou už třetím rokem pořádá Akademie klasické hudby, HAMU Praha a hudební kancelář Sound Czech. Nejde o soutěž, ale o podporu mladých hudebníků na začátku kariéry. Získávají příležitost představit se pozvaným zástupcům agentur, festivalů, orchestrů a médií z ČR i ze zahraničí. Vybraní účastníci pak mají možnost vystoupit jako sólisté na večerním koncertu s orchestrem České Sinfonietty. Garantem projektu je přední český hornista Radek Baborák. Právě v rámci Showcase vystoupí Anna Paulová 22. září ve Dvořákově síni Rudolfina v rámci festivalu Dvořákova Praha.

 

002

 

Studovala hru na klarinet na Pražské konzervatoři u prof. Milana Poláka a prof. Ludmily Peterkové a pokračovala na Akademii múzických umění v Praze v klarinetové třídě prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše. Na Musikhochschule Lübeck navštěvovala hodiny u prof. Sabine Meyer a prof. Reinera Wehle. V současné době je doktorandkou na HAMU a studuje na Royal Conservatoire Antwerp u prof. Annelien van Wauwe a na Accademia di Santa Cecilia v Římě pod vedením Maestra Alessandra Carbonareho. Je držitelkou mnoha mezinárodních ocenění, mezi nimi získala i 2. cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2015, kde jí byla udělena ještě řada zvláštních cen. Vyhrála také 1. cenu na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde získala i Cenu Nadace Život umělce pro nejúspěšnějšího účastníka soutěže. Je vítězkou speciální ceny Golden Medal (High Distinction) na soutěži Vienna International Music Competition. V roce 2019 se jako jediná žena probojovala do semifinále jedné z nejprestižnějších hudebních soutěží – ARD Musikwettbewerb německé veřejnoprávní televizní a rozhlasové soutěže ARD v Mnichově, kde se dostala mezi 5 nejlepších klarinetistů z celého světa. V roce 2016 se stala stipendistkou Nadace Český hudební fond a zabývá se hudbou 20. a 21. století. Zaměřuje se na skladby českých skladatelů.

 

Foto: Petra Hajská, archiv Anny Paulové

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.