pátek, 27 květen 2022 11:27

ZUŠ Open v sobotu ve Valdštejnské zahradě s Janem Kučerou a Romanem Janálem

Autor:

ZUŠ Open – festival základních uměleckých škol – jde do svého finále. Do této neděle 29. května nabízí po celé republice bohatý a zdarma přístupný program nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení a výstav v podání nejmladších umělců z více než čtyř set základních uměleckých škol. Letošní ročník projektu symbolicky vyvrcholí zítra, v sobotu 28. května, ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR v Praze programem, na kterém společně účinkuje na šest stovek žáků z různých koutů republiky.

 

500

 

Přijměte pozvání do Valdštejnské zahrady v Praze, kde se po celé odpoledne bude odehrávat bohatý kulturní program v režii základních uměleckých škol z celé ČR,“ zvou pořadatelé návštěvníky, zejména rodiče s dětmi, na hudební i taneční čísla, výstavu výtvarných děl, dílny a workshopy.

Akce pro všechny generace začne ve 13:45 hodin a v odpoledních hodinách nabídne nejrůznější hudební a taneční vystoupení. V 18 hodin pak zahrady rozezní slavnostní koncert v podání dětí ze spojených pěveckých sborů a orchestrů ZUŠ, které bude řídit dirigent Jan Kučera. Malé umělce podpoří také operní pěvec Roman Janál. V jejich podání zazní Missa brevis Jiřího Pavlici a skladba Modlitba pro budoucnost Tomáše Kača. Vzácnými hosty večerního koncertu budou mladé harfistky z Ukrajiny Veronika Lemishenko a Anastasia Subina. Více informací najdete zde.

 

Foto: Petra Hajská

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.