neděle, 03 červenec 2022 17:34

Bella Adamová jednou z vítězek nizozemské soutěže

Autor:

Mezzosopranistka Bella Adamova je jednou z vítězek pětapadesátého ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v oborech opera a oratorium v nizozemském ‘s-Hertogenbosch. Jedná se o prestižní klání s dlouholetým renomé. Třicetiletá Bella Adamová získala hlavní cenu Toonkunst Oratorio ohodnocenou sedmi a půl tisíci eury a současně i cenu juniorské poroty. Druhou hlavní cenu Opera Prize a současně nejvyšší ocenění Grand Prix City of ’s-Hertogenbosch, obě oceněné stejnou částkou, získal Rus Andrei Danilov, který dostal i cenu tisku. Držitele ostatních cen si můžete přečíst na webu soutěže. Mezi vítěze předchozích ročníků patří mimo jiné Pretty Yende a Thomas Hampson.

 

4003

 

Včerejší večerní finále se konalo v Concertgebouw Eindhoven za doprovodu orchestru South Netherlands Philharmonic pod taktovkou Hartmuta Haenchena a probojovalo se do něj celkem osm pěvců. Celkově se letos do této soutěže na základě video nahrávek přihlásilo čtyři sta dvacet zájemců všech hlasových oborů, do prvního kola porota přizvala šedesát z nich, do semifinále šestnáct pěvců. Do závěrečného finále se společně s Bellou Adamovou dostala ještě mezzosopranistka Jolana Slavíková.

Bella Adamova se představila v Mahlerově písni Urlicht a v árii Pie Jesu z Requiem Maurice Duruflého. Už v průběhu semifinále získala cenu odborné juniorské poroty: „V Bellině vystoupení jsme slyšeli velkou škálu barev, získala si naši plnou pozornost. Má velmi příjemný jevištní projev, díky němuž má publikum pocit, že ‚má vše bezpečně v rukách‘. Zaujal nás její sametový hrudní hlas a krásné legato.“ Bella zazpívala árii z Bizetovy CarmenPres des remparts de Seville“, píseň Urlicht ze sbírky Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera, árii „What would Missus Herring say?Benjamina Brittena a povinnou soudobou píseň, která každoročně vzniká na zakázku soutěže. Letošnímu ročníku soutěže předsedala sopranistka Linda Finnie a členkou poroty byla například i Vesselina Kasarova. Na webu soutěže je možné zhlédnout všechna soutěžní kola.

 

4000

 

Foto: Fb soutěže a Belly Adamove

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.