středa, 28 červen 2023 09:06

Festival v Soběslavi chystá deset koncertů

Autor:

Jubilejní XV. ročník interpretačních kurzů a hudebního festivalu Setkání s hudbou v Soběslavi se koná od 2. do 11. července. Na kurzy se přihlásilo 55 studentů, na programu je deset koncertů. Vedle účastníků kurzů na nich vystoupí Radka Fišarová, Zuzana Lapčíková trio, Jan Fišer, Orbis trio a Jiří Pinkas, Kukal Quartet nebo předseda spolku Petr Hanzlík.

 

2023-06-28-Setkani-s-hudbou-v-Sobeslavi-02

 

Koncerty se konají na různých místech Soběslavi. V neděli 2. července festival zahájí v kostele sv. Víta houslista a koncertní mistr České filharmonie, také jeden z lektorů Jan Fišer. Bude hrát Bacha, Bartóka a Kreislera. V pondělí vystoupí v Kulturním domě nebo v případě příznivého počasí na terase Městské knihovny Radka Fišarová se svojí kapelou, ve středu tamtéž Orbis Trio & Jiří Pinkas, kteří vyberou z děl Čajkovského a Brahmse, ve čtvrtek v Galerii sv. Marka Kukal Quartet s Mozartem a Dvořákem a v pátek Zuzana Lapčíková trio s Příběhy moravských písní v jazzu. Všechny koncerty začínají shodně v 19 hodin. Sobotní matiné je na programu později, od 21 hodin v kostele sv. Víta, a nabídne Nokturno pro duši i ducha, účinkují studenti a lektoři soběslavských kurzů. Neděle nabídna dva koncerty, od 19 hodin tradiční open air koncert na Městském koupališti složený z autorských i časem prověřených písní napříč žánry v podání Petra Hanzlíka a skupiny Domácí výroba a současně v kostele sv. Víta první část závěrečného koncertu účastníků kurzů. Druhá část následuje v úterý 11. července od 18 hodin v Kulturním domě města Soběslavi a předcházet jí bude dopolední Matiné účastníků kurzů v Koncertním sále ZUŠ. Vstupné na všechny koncerty je dobrovolné.

Na interpretační kurzy se letos přihlásilo 55 studentů. Jejich lektory budou houslisté Jiří Fišer a Štěpán Ježek, violoncellista Tomáš Strašil, klavírista Tomáš Víšek, pěvkyně Jarmila Chaloupková a kytaristky Taťána Klánská a Helena Střížková.

 

2023-06-28-Setkani-s-hudbou-v-Sobeslavi-01

 

2023-06-28-Setkani-s-hudbou-v-Sobeslavi-03

 

Foto: Setkání s hudbou / Kateřina Pinkasová a Míša Pondělíčková

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.