pátek, 23 červen 2023 09:00

Filharmonie Hradec Králové na Smetanově Litomyšli, v Kutné Hoře i doma

Autor:

Hradecká filharmonie (FHK) finišuje svou sezónu. Červnové koncerty ji čekají na festivalu Smetanova Litomyšl, v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, ale i na vlastním podiu. Jedná se o poslední koncerty s dlouholetým ředitelem Václavem Dernerem ve funkci.

 

2023-FHK-v-Litomyli-04

 

Na Smetanově Litomyšli orchestr vystoupí v rámci koncertu věnovaného tvorbě klasika hollywoodské produkce Johna Williamse; druhá část bude patřit premiéře, hudebně-obrazové básni z motivů filmové hudby Luboše Fišera. Událost se koná ve festivalové hale – na upraveném místním zimním stadionu – dnes večer. Orchestr povede Stanislav Vavřínek a hostem je houslistka Martina Bačová.

 

2023-FHK-v-Litomyli-02

 

Kutnohorský chrám svaté Barbory ve středu 28. června rozezní slavné Verdiho Requiem. FHK se sborem a sólisty Janou Šrejmou Kačírkovou, Janou Sýkorovou, Paolem Lardizzonem a Peterem Mikulášem bude řídit Jiří Štrunc.

Slavnostní koncert ke státním svátkům Cyrila a Metoděje a Mistra Jana Husa uvede FHK již na své domácí půdě ve čtvrtek 29. června. Dirigovat budou Miriam Němcová a Kaspar Zehnder. Spoluúčinkovat budou sbor Vox Pragae se sólisty – sopranistkou Janou Siberou a barytonistou Jiřím Přibylem. Na varhany zahraje František Novák. Na koncertě zaznějí skladby Andrzeje Panufnika, Ondřeje Kukala, Miloslava Kabeláče, Valentina Silvestrova a stěžejními díly budou Ebenova Mše Missa cum populo pro smíšený sbor, jednohlas lidu a nástroje a Dvořákovo Te Deum. Další letní koncerty FHK najdete zde.

 

2023-FHK-v-Litomyli-05

 

Foto: Hana Görlich Photography, Za poklady Broumovska, PFS

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.