neděle, 11 červen 2023 11:44

Sezónu Břevnovských hudebních setkání uzavře Ivan Ženatý

Autor:

Poslední koncert osmé sezóny Břevnovských hudebních setkání se koná v úterý 13. června od sedmé hodiny večerní v kostele Církve československé husitské ve Wuchterlově ulici. Představí se tam významná osobnost české houslové školy Ivan Ženatý.

 

Brevnovska-hudebni-setkani-03

 

V naší koncertní sezóně není Ivan Ženatý nováčkem, poprvé u nás vystoupil v září 2018 s klavíristou Stanislavem Boguniou,“ uvádějí pořadatelé. Tentokrát jej bude doprovázet Sukův komorní orchestr a na programu jsou Španělská lidová suita Manuela de Fally, Smuteční hudba pro housle a smyčcový orchestr soudobého českého skladatele Jiřího Gemrota, který svou skladbu dedikoval právě Ivanu Ženatému a bude uvedení přítomen, Romance f moll Antonína Dvořáka a konečně málo hraný Koncert d moll pro housle a smyčcový orchestr Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, složený v autorových třinácti letech věku.

Po letní přestávce zahájí devátou řadu cyklu slavnostní koncert 19. září. „Na podzim na vás čekají čtyři koncerty s prvotřídním obsazením – Václav Hudeček představí nejlepší absolventy svých proslulých letních luhačovických mistrovských kurzů, Radek Baborák, dlouholetý sólohornista berlínských filharmoniků, zahraje se svým Baborák Ensemble, sezónu zahájí sympatické Trio Clavio a rok 2023 uzavře adventním koncertem ženský komorní sbor Carmina Bohemica ve spolupráci s Dětským pěveckým sborem Českého rozhlasu,“ uzavírá svou pozvánku umělecký ředitel Břevnovských hudebních setkání Ilja Šmíd.

 

Brevnovska-hudebni-setkani-01

 

Brevnovska-hudebni-setkani-02

 

Foto: Jaroslav Ľaš

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.